ISO dosyası oluşturmak

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar Windows 7 64 bit işletim sisteminin indirmiştim zamanında, ISO olarak. Ve daha sonra çıkartmıştım dosyaları.
Şimdik format DVD'si yapacağım ve ISO olarak yazdırmam gerek.
Tekrar ISO nasıl yapacağım ? Program mı gerekli ?

Nero ile ben yapıyordum şimdi kurulu değil.
Normal çıkarttığın dosyaları atıyorsun yazdırma listesine klasör olarak atma.
Orada DVD sürücün var onu seçme diğer Image Reconder var onu seç sonra yazdır dediğinde kayıt etmek istediğiniz yeri seçme ekranı geliyor orada alta dosya uzantısını .iso yapıyorsun.
Daha sonra DVD'ye o şekilde atıyordum belki direkt DVD'ye .iso olarak hem dönüştürüp hem atma yöntemi vardır. :)

Yapamazsınız. İşletim sistemi ISO'ları oyun ISO'larına benzemez. Bootloader kısmı vardır ve bu bootloader kısmı elinizde yoksa "bi ISO yapıp içine atayım" mantığıyla çalışmaz. Zaten bu yüzden daha önce sürekli tekrarladığımız "işletim sistemi dosyaları elle kopyalanırsa çalışmaz" mantığı da buna dayanmaktadır.

Arkadaşlar Windows 7 64 bit işletim sisteminin indirmiştim zamanında, ISO olarak. Ve daha sonra çıkartmıştım dosyaları.
Şimdik format DVD'si yapacağım ve ISO olarak yazdırmam gerek.
Tekrar ISO nasıl yapacağım ? Program mı gerekli ?

Çalışması garanti olmamak koşulu ile NTFS biçimlendirilmiş flash belleğe kopyalarsan belki çalışır. Dvdye atarsan boot etmeyecektir. Burak bey açıklamış.

Önce işletim sistemi dosyalarını kalıp dosyası yapmak gerekiyor.

Bak sol üst köşede İmage Recorder yap Windows dosyalarını at içine klasör içinde atma en çıplak hali ile dosyaları at. Yazdır de.
PvpOkrK.png

Sonra kayıt yerini seçerken .iso seç kalıp dosyan hazır.
WNiR4dw.png

Çalışması garanti olmamak koşulu ile NTFS biçimlendirilmiş flash belleğe kopyalarsan belki çalışır. Dvdye atarsan boot etmeyecektir. Burak bey açıklamış.

Çalışmaz.

Yani ISO'dan çıkartınca bir daha boot DVD'si yapamıyoruz öyle mi ?

Evet, yukarıda açıkladığım gibi öyle. Ancak elinizde ekendi boot kaydınız varsa tekrar oluşturabilirsiniz.

Önce işletim sistemi dosyalarını kalıp dosyası yapmak gerekiyor.

Bak sol üst köşede İmage Recorder yap Windows dosyalarını at içine klasör içinde atma en çıplak hali ile dosyaları at. Yazdır de.
PvpOkrK.png

Sonra kayıt yerini seçerken .iso seç kalıp dosyan hazır.

WNiR4dw.png

Evet, çalışmayan bir kalıp dosyası.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı