Çözüldü ISO dosyası USB'ye yazdırılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirhanTR

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atmak istiyorum ama yapamıyorum. Rufus ile USB'ye ISO dosyasını yazdıracağım ilk önce GPT'yi seçtim. Yazdı sorunsuz BIOS'a girdim USB diski başa aldım. Başlattığımda ekranda nokta nokta bir şeyler vardı herhangi bir tuşa bastığımda yeniden başlatıyordu. Sonra Rufus'ta MBR'yi seçtim yazarken Rufus biçimlendirilirken beklenmeyen hata diye bir hata geldi. GPT'yi seçip yaptığımda BIOS'da ne yapacağımı bilmiyorum internetten baktığımda benim menumle hiçbiri aynı değil. Yardımcı olur musunuz?

O laptopta UEFI vardır muhtemelen, tekrar GPT olarak yazdırın. BIOS'da CSM'ya da legacy boot gibi ayarlar var mı bakın, varsa kapatın.

Advanced kısmında CSM Configuration diye bir yer var oraya girince alttaki yer çıkıyor sizin dediğiniz buradaki olabilir mi?

Dosya Ekleri

• 04dcc3cc-de2c-4195-baa0-935cd0f77182.jpg
    04dcc3cc-de2c-4195-baa0-935cd0f77182.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 27
Tamam hocam şu an USB'ye yazdırıyorum sonucu yarın paylaşacağım. Formatı şimdi başlatırsam gece biter. Size ulaşabileceğim bir yer var mı Discord gibi oradan paylaşırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı