Çözüldü ISO dosyası USB'ye yazdırılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirhanTR

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma format atmak istiyorum ama yapamıyorum. Rufus ile USB'ye ISO dosyasını yazdıracağım ilk önce GPT'yi seçtim. Yazdı sorunsuz BIOS'a girdim USB diski başa aldım. Başlattığımda ekranda nokta nokta bir şeyler vardı herhangi bir tuşa bastığımda yeniden başlatıyordu. Sonra Rufus'ta MBR'yi seçtim yazarken Rufus biçimlendirilirken beklenmeyen hata diye bir hata geldi. GPT'yi seçip yaptığımda BIOS'da ne yapacağımı bilmiyorum internetten baktığımda benim menumle hiçbiri aynı değil. Yardımcı olur musunuz?

Hatırlamıyorum bir kere galiba oraya basmıştım başka yerde olabilir boot option priorities gözükmüyordu. PC açılışta hep BIOS'a giriyordu. Sonra bir şeyler yaptım düzeldi.
Hocam UEFI only yaptım sonra USB diski seçtim biraz bekledim ve ekran geldi.

Dosya Ekleri

• 20220224_162523.jpg
    20220224_162523.jpg
    130,8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Hatırlamıyorum bir kere galiba oraya basmıştım başka yerde olabilir boot option priorities gözükmüyordu. PC açılışta hep BIOS'a giriyordu. Sonra bir şeyler yaptım düzeldi.
Hocam UEFI only yaptım sonra USB diski seçtim biraz bekledim ve ekran geldi.
Tamam hocam kurulum başarılı olursa geri dönüş yapın.

Hocam kuruluma başlayacakta Windows'u etkinlestirmek icin ürün anahtari lazim internetten baktim olmuyolar.
Neyi seçmem lazım hocam.

Temiz kurulum istiyorsan özel yazanı seç. Her şey silinecek.
Ardından gelen kısımdan her şeyi teker teker sil. Sonra yeni de oluşacak bölüme Windows'u kurarsın.

Evet temiz kurulum yapacaksanız.

Sürücüler için yeni konu açıp yardım isteyebilirsiniz.

Temiz kurulum yapacaktınız sanırım, hepsini silip ileriye basın ve kurulumun bitmesini bekleyin. 10 saniyelik geri sayım bittiğinde USB'yi çıkarın.

Hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim sorunsuz bir şekilde format attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı