ISO dosyasıyla nasıl format atılır?

RamooY

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Siyah Corsair 5000D AirFlowun içinde
Şu an kullanmakta olduğum Windows 7 32 Bit işletim sistemimi Windows 8 64 Bit yapmak istiyorum. Elimde herhangi bir kurulum cd/usb yok. ISO dosyasını indirip kurabilir miyim? Windows 8.1 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir
Elimde şu an 16 GB'lık boş bir USB var sanırsam buna Rufus gibi programlarla yazmak gerekiyor tam bilmiyorum. Ayrıca içindeki dosyalar, uygulamalar silinmeden bu işlemi nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Harddiskimde şu an sadece C bölümü var. Şunu da sormak istiyorum eğer kurarsam ürün anahtarımı nasıl etkinleştirebilirim veya etkinleşiyor mu?

Dosya Ekleri

• 1614364657428.png
    1614364657428.png
    43,9 KB · Görüntüleme: 17
Rufus'u aç.
USB'ni tak.
Programdan ISO dosyasının olduğu yeri seç.
Başlat'a bas.
İşlem bittikten sonra:
Yeniden başlat sistemi.
USB'den başlat.
Kurulumu tamamla.

Başka yapmam gereken bir işlem yoksa kolaymış aslında peki uygulamalarımı silinmeden kurtarabilir miyim? Ürün anahtarı nasıl oluyor açıklarsanız sevinirim.

Başka yapmam gereken bir işlem yoksa kolaymış aslında peki uygulamalarımı silinmeden kurtarabilir miyim? Ürün anahtarı nasıl oluyor açıklarsanız sevinirim.
Diskinde yer varsa, C: diskine küçültme yap. Programları, belgeleri oraya at. Sonra format at.
Fakat programları sıfırdan kurmanda fayda var. Zira bazı uygulamalar çökebilir, kararlı çalışmayabilir.
Şu an kullanmakta olduğum Key'i kullanamıyorum sanırsam.
Evet, Windows 8.1 ve 7 farklı key kullanıyor.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet tıklayın oradan disk yönetimi var orada C sürücüsünü küçültüp yeni bir birim( D sürücüsü mesela) oluşturabilirsiniz. Ardından yedek alıp C sürücüsüne temiz kurulum yapabilirsiniz. Ürün anahtarı olayını tam bilemiyorum o konuyla ilgili makaleler vardır mutlaka.

Diskin'de yer varsa, C: Diskine küçültme yap. Programları, belgeleri oraya at. Sonra format at.
Fakat programları sıfırdan kurmanda fayda var. Zira bazı uygulamalar çökebilir, kararlı çalışmayabilir.

Evet, Windows 8.1 ve 7 farklı Key kullanıyor.

Evet 32 Bit olduğu için bazı programlar/oyunlar hata veriyordu olmadı tekrar yüklerim. Teşekkür ederim.
@Zurnadürüm bir de bunu sormak istiyorum driverları nasıl yükleyebilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı