İspanyolca mı Japonca mı?

Japonca mı İspanyolca mı

• İspanyolca

Oy: 62 53,0%
  • Japonca

Oy: 55 47,0%

• Oy verenlerin toplamı
    117
İngilizce'nin en çok konuşulduğu ülkelere bakın. Ek olarak Japonya'da İngilizce konuşanların Amerika'dan fazla olduğu hakkında bir bilgi okumuştum.
Çin ile Japonya'yı karıştırıyorsunuz. Japonlar İngilizce'de çok kötüler. Ayrıca Amerika'nın nüfusu Japonya'nın nüfusunun yaklaşık 3 katı, nasıl Japonya'da daha dazla İngilizce konuşan kişi olabilir?

İspanyolca öğrenilmesi ve konuşulması basit bir dil olduğundan tercih edilebilir. Ama Japonca'da mesleki hayatta çok işinize yarayabilir. Bizim tercihlerimiz sizin yaşantınızda olumsuz durumlar doğurabilir. Siz kendinize en uygunu hangisi ise tercih edebilirsiniz. Kolay gelsin. Başarılar dilerim.

Tüh... Ben de Japonca önermiştim. Şimdi çok feci anime fanı mı oldum?

Eki Görüntüle 984322
Mesleki hayatında tam olarak nerde işe yarayacak? :D

Japonca. Çünkü adamların yapmadığı şey yok. Her sektörde japonlar var. İş hayatında çok iyi olur. İspanyolca öğrenip kullanmadıktan sonra ne olacak?

Çin ile Japonya'yı karıştırıyorsunuz. Japonlar İngilizce'de çok kötüler. Ayrıca Amerika'nın nüfusu Japonya'nın nüfusunun yaklaşık 3 katı, nasıl Japonya'da daha dazla İngilizce konuşan kişi olabilir?

Çin ile Japonya'yı karıştırdım. Ama bu Japonca öğrenmesini gerektirmez.

Dünyada çok fazla İspanyolca konuşan var. Daha yaygın olduğundan ve en kolay öğrenilen dillerden olduğundan İspanyolca seçilebilir.

Japonca öğrenmenin kolay olacağını hiç sanmıyorum. Sanki resimlere bakıp bir şeyler anlıyorlarmış gibi geliyor bana. Öğrenmeyi çok isterdim ama ne kadar işinize yarayacağı tartışılır. Yurt dışında çalışmak istiyorsanız güzel bir seçim olabilir.

Ancak bilmiyorsanız önce İngilizce öğrenin. İngilizceden sonra İspanyolca bir tık daha kolay gelecektir benzerliklerinden ötürü.

Yeni konular

Geri
Yukarı