İspanyolca öğrenmek

darklovesme

Femtopat
İspanyolca öğreneceğim ama İngilizce olarak mı Türkçe olarak mı öğreneyim? Hangisi daha kolay olur?
İngilizceme güvenim tam eğer daha kolay olacaksa İngilizce öğreneceğim.

Ben İspanyolca ile biraz ilgilenmiştim, öğrenmeye çalışmıştım.
Ben Türkçe olarak öğrendim ama sen İngilizcene güveniyorsan İngilizce olarak daha fazla kaynak bulabilirsin.

Yabancı bir dili öğrenirken ana dilini kullanarak öğren. Bir yabancı dile olan hakimiyetin ana diline olduğu kadar yüksek değil, bazı nüansları algılayamayabiliyorsun.

İspanyolca öğrenirken kız arkadaşımla ortak konuştuğumuz dilimiz İngilizce oldu, hâlâ bazı nüansları kafamda çok oturtamadım. Fransızca öğrenirken de en başta İngilizce üzerinden eşleştirme yaparak gideyim dedim, o plan da 2. aydan sonra elimde kaldı. Bazı konuları iyi anlamak için en hakim olduğun dilde çalışmanın faydası var.

Çoklu dil öğrenimi için Latince kökenli dil ailesinden bir dilden başlamak iyi fikir. İspanyolca'dan sonra Portekizce hemen adapte olabileceğin bir dil, zaten büyük kısmını öğrenmiş olacaksın. Sonrasında İngilizce ile birlikte İspanyolca da bildiğinde Fransızca gibi zor denilen bir dil gayet kolay öğreniliyor. Ayrıca İtalyanca'ya da gidebilirsin Fransızca yerine istersen.

Bence İngilizce üzerinden öğrenmelisin çünkü çok benzerlikler var. Mesela :
for - por, the - el, la, los gibi.
Yukarıdaki artikellerin mantığı mesela birebir aynı.

Hocam ben de şu an İspanyolca öğreniyorum. A1e kadar İngilizce üzerinden geldim. Araştırdım bayağı İngilizce üzerinden öğrenmenin daha iyi olacağını öğrendim. İspanyolca öyle bir dil ki bazı kuralları Türkçe ile çok benzer bazıları da İngilizce ile. Aslında ikisi de faydalı olabilirmiş bunu da öğrenmem ilerledikten sonra karar verdim. Yine de son sözüm İngilizce iyi derece de hakimseniz İngilizce üzerinden öğrenmenizi tavsiye ederim :D Beyni iki kat çalıştırıyor

Yukarıda da yazmışım, bir dili öğrenirken ana dil üzerinden öğrenilmesini tavsiye ederim. Tabii aynı dil ailesinden gelen (İspanyolca için Latin dil ailesi) başka bir dili biliyorsanız o dille de etkin şekilde öğrenilebilir.

Not: Konuya geçen yıl yazdığımı sonradan fark ettim. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı