İspanyolca öğrenmek

Rusya ve Fransa'da 1'er sene yasadım. Çok iyi Rusça ve Fransızca konuşuyorum, İngilizcem ise yok. Keşke İngilizce bilseydim, diğer diller pek işe yaramıyor. İngilizce şart kardeşim. Başka dillerle zaman öldürme, ilk olarak İngilizce öğren. Sonra diğer dilleri öğrenirsin.

Bence de hocam.

Son düzenleme:
İngilizce öğrenirken zorlanmanızın sebebi öğrenme stilinizin size uymaması. Eğer gerçekten istiyorsanız bu konuda size yardımcı olabilirim.

İngilizce çok kafamı karıştırıyor. Bu yüzden başlangıçta kolay bir dil ile başlayıp sonrasında İngilizce öğrenmenin daha faydalı olacağını düşündüm. Dil öğrenme kısmında pek başarılı bir insan değilim bu yüzden çok arada kalıyorum. Dil öğrenirken işimi hafifte olsa rahatlatacak bir yöntem biliyor musunuz?
Kardeşim ingilizce eşittir tarzanca. Kural yok bir şey yok konusup geçiyorsun herkes anlıyor. En basit dil ingilizcedir. okumak, yazmak, dinlemek ve konuşmak en basit ingilizcede öğrenilir.

Konu açılalı bayağı olmuş ama olsun cevap vereyim.
Çok iyi derece'de ingilizce biliyorum, şu anda ise İspanyol Dili ve Edebiyatı öğrencisiyim, İspanyolca kolay bir dil ama İngilizce ondan da kolay. İspanyolca, Türkçe ve İngilizcenin Çocuğu gibi diyebilirim ikisinden de parça buluyorsunuz çok rahat bir şekilde. Size tavsiyem önce İngilizce öğrenip sonrasında İspanyolca öğrenmek çünkü İngilizce'de ispanyolca'ya dair kaynak bulmak Türkçe'de bulmaktan çok daha kolay birsürü uygulama vb. şeyler mevcut. Önce İngilizce sonra İspanyolca derim zaten İspanyolcayı öğrendiğiniz vakit Kendinizi Basit düzeyde Portekizce, İtalyanca ve Fransızca öğrenmiş sayabilirsiniz çünkü aynı dil ailesindeler ve de binlerce ortak kelimeye sahipler.

Yeni konular

Geri
Yukarı