İspanyolca vs. Almanca vs. Fransızca

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
Bu yaz günlerinde kendimi geliştirmek ve ileride bana büyük fayda sağlayacak 3. dili öğrenmeye karar verdim. Fakat çok kararsızım. İspanyolcanın İngilizceden daha yaygın bir dil olduğu söyleniyor ama bilmiyorum fikrim yok. Bu üç dilden birisini öğrenmek istiyorum. Yarın bir gün üniversiteyi bitirip Avrupa'ya gitmek istiyorum.
Hangi dilden başlamalıyım? Aslında zamanla üç dili de öğrenmek için çabalayacağım fakat ilk hangisinden başlamalıyım sizce? Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Bu yaz günlerinde kendimi geliştirmek ve ileride bana büyük fayda sağlayacak 3. dili öğrenmeye karar verdim. Fakat çok kararsızım. İspanyolcanın İngilizceden daha yaygın bir dil olduğu söyleniyor ama bilmiyorum fikrim yok. Bu üç dilden birisini öğrenmek istiyorum. Yarın bir gün üniversiteyi bitirip Avrupa'ya gitmek istiyorum.
Hangi dilden başlamalıyım? Aslında zamanla üç dili de öğrenmek için çabalayacağım fakat ilk hangisinden başlamalıyım sizce? Fikirleriniz için teşekkür ederim.
İçlerinden en çok konuşulan İspanyolca olması lazım. Ama ben yine de Almanca öneririm.

Bu yaz günlerinde kendimi geliştirmek ve ileride bana büyük fayda sağlayacak 3. dili öğrenmeye karar verdim. Fakat çok kararsızım. İspanyolca'nın ingilizceden daha yaygın bir dil olduğu söyleniyor ama bilmiyorum fikrim yok. Bu üç dilden birisini öğrenmek istiyorum. Yarın bir gün üniversiteyi bitirip Avrupa'ya gitmek istiyorum.

Çok dil bilmene gerek yok ihtiyacın kadar bilsen yeter. Bana kalırsa gitmek istediğin ülkeye karar ver ondan sonra hangi dili öğreneceğini seç tabii ki de diğer dilleri hobi olarak öğrenebilirsin.

Çok dil bilmene gerek yok ihtiyacın kadar bilsen yeter. Bana kalırsa gitmek istediğin ülkeye karar ver ondan sonra hangi dili öğreneceğini seç tabii ki de diğer dilleri hobi olarak öğrenebilirsin.
Gitmek istediğim 3 ülke var. Romanya, Bulgarsitan, Gürcistan. Diğer ülkeler çok hararetli. Kafa dinlemelik ülkeleri istiyorum. Yinede iş mülakatlarında vs bana artı sağlayacak her şeye ihtiyacım var. Bunun en büyük kısmını da yabancı dil karşılıyor.

Gitmek istediğim 3 ülke var. Romanya, bulgarsitan, Gürcistan. Diğer ülkeler çok hararetli. Kafa dinlemelik ülkeleri istiyorum. Yine de iş mülakatlarında vs bana artı sağlayacak her şeye ihtiyacım var. Bunun en büyük kısmını da yabancı dil karşılıyor.

Emin olun o kadar dile önem vermiyorlar ingilizce ve gittiğin yerdeki dili bilsen yeter bana kalırsa iş alanında geliş, ehliyetin var mı?

Dil öğrenmek bir hobi gibidir başlayınca kolay kolay bırakmazsın. Bence çok yerinde bir karar almışsın. Sorunuzun cevabı aslında sizde saklı. 2. yabancı dil öğrenilmesi en zor olanıdır dolayısıyla hangi dili seçerseniz seçin ciddi zorlanacaksın ancak eğer devam etmek isterseniz 3-4-5 bunlar su gibi akacak hemen. Sana verebileceğim en iyi tavsiye kendini bu dillerin konuşulduğu ülkelerden hangisine en yakın hissettiğini bulmandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı