İsrail hastaneyi bombaladı... En az 1000 ölü...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Niye çelişmesin bana öre islarili savunanlar samimi değil burda trolluk demesekte eglence için burdalar.
Hiç eğlenmiyorum, keyif almıyorum, trollük de yapmıyorum. Keşke savaş olmasa ama İsrail' i destekliyorum.

Hala kendinle çelişiyorsun
Yazdıklarımdan 2 farklı ne anladınız da çeliştiğimi düşünüyorsunuz?

Bu yanlış. Milliyetçiliği abartıp haksıza haklı dememeliyiz. İki taraf da haksızdır ve iki tarafın da amacı savaşmak değil katliam yapmaktır. Taraf tutup bir tarafı destekleyenler çok büyük bir yanlışın içindedir.

Benim soydaşlarımın katliamına terör diyenleri tutmam. Ben bir türküm ve benim kan kardeşime terörist diyenin kendisi teröristtir. Osmanlı zamanında benim askerlerimi arkadan vuranların oluşturduğu bayrağı taşıyanlar benim için teröristtir(halkı değil yöneticileri.)İsrail de keyfî olarak ülke bombalayan katil bir ülkedir. Hamas bir terör örgütüdür. İşid'den farkı yoktur.

Benim soydaşlarımın katliamına terör diyenleri tutmam. Ben bir türküm ve benim kan kardeşime terörist diyenin kendisi teröristtir. Osmanlı zamanında benim askerlerimi arkadan vuranların oluşturduğu bayrağı taşıyanlar benim için teröristtir(halkı değil yöneticileri.)İsrail de keyfî olarak ülke bombalayan katil bir ülkedir. Hamas bir terör örgütüdür. İşid'den farkı yoktur.
Zaten seni Filistin tarafısın demedim sakin ol. Ben sana İsrail tarafı da olma diyorum. İsrail Doğu Türkistan'da bulunan soydaşlarımızı sevdiği için mi destekledi sanıyorsun? Amerika için destekledi. Kendi davamızı emperyal devletlerin oyuncağı haline getirmek iyi bir şey mi? Bahsi geçen örgüt zaten bir terör örgütüdür.

Kaynağınız nedir? Aksi iddiada bulunuyorsunuz kaynak da belirtin. Ben doğrudan BM'i kaynak alıyorum.

The Alienation of a Homeland: How Palestine Became Israel, sayfa 364. Lakin kaynak eksikliğim varmış bu hususta. Burada şahsi eksikligimi kabul ediyorum.

Eki Görüntüle 1981347
Bende de hata mevcutmuş. Bölünmeye bakınca >%60'lık oran yanlış imiş. Yahudilerin toprakları %56 kadarmış. 4'lük bir pastanın 2'den biraz fazlasına sahipken 1 dilim daha işgal payı var.

Nerede görülmüş hastane vurmak! Savaşın da bir adabı bir ahlakı var. İsrail kesinlikle devlet aklıyla hareket etmiyor. Vahşi katliamlar yapan terör örgütlerinden farksız hatta daha da aşşağılıkça bir tutum sergiliyor. Zıvanadan çıktılar hakikaten.

İyi ve kötü insanın kendi "zihninde" şekillenir. Yani böyle bir durumda "siz ne yaparsanız" başkasınında böyle bir şey yaptığında aynı şeyi hissettiğini düşünürsünüz. Basit bir örnek: Geçmişte babam kız arkadaşını parkta öpmüş ve birileri tarafından dövülmüş, babam anlattığında bunu kötü niyetle yapmadığını söylemişti. Ama onu görenler bunu kötü algılamış. Bu algı kişinin kendisinden kaynaklıdır. "zihniyetinizi sorgulayın"
Net olarak söylüyorum bahsedilen Antalya da Ruslara satışın temeli ülkenin duru mudur? Türkiye bir Almanya olsaydı böyle bir şey olmazdı. Yani suçu her zaman halkta aramaktan vazgeçin. Halkın böyle bir durumda çok üst düzey bir bakış açısıyla karar vermesi beklenemez. Basit düşünür değerin çok üzerinde bir para verilirse satar. Önemli olan o toprakları sattırmaycak kadar halkın refah seviyesini yükseltmektir.

Rusların aldıkları evlerin kapılarını Türklere kapatması nedir? 1-2'de değil, ucuz bulup ne varsa alıyorlar. Kolay yoldan para kazanmak isteyenler Rusların kölesi oldu.

Benim zihtiyetim gayet doğru, ama yol tarifi vermediğim Rus'un arkamdan küfür etmesi normal değil. Scooter kiralarken program hata verdi diye Scooter'a tekme atması normal değil. Okulların yanından geçerken aralarında çocuklara laf atmaları normal değil, 2 karış kaldırımda 10 kişi top gibi yürüyüp Türkleri yola atmaları normal değil.

Kendilerini bu kadar yüceltip alacakları suya bile pazarlık yapmaları duble normal değil.

Siz dilediğiniz gibi yaşayın hayatı. Ama ben 11. sınıfta kaldırımın köşesinde oturuyorken yanımdan geçen Rus'un bana geri zekalı demesini hala hatırlıyorum. Oturuyordum yahu.

İsrail destekçilerinin kendilerini avutmasının tek yolu "geçmişte bize ihanet ettiler." demek. Yahu çocukların suçu ne? Savaş suçunun her türlüsünü işliyorlar. Kör müsünüz? At gözlüğünüzü çıkartın da görün.

İhanet ettiler burası doğru arapları gram sevmem (dini karıştırma çınaaar :D), fakat hiçbir bebek anne karnında fetüsken ölmeyi hak etmiyor veyahut bir baba evladının cesedinin parçalarını poşete koyup toplamayı hak etmez, ne İsrail ne de filistin umurumda değil ucu bize dokunmadığı sürece, lakin savaş harbi çok vahşetli geçiyor.

Bende de hata mevcutmuş. Bölünmeye bakınca >%60'lık oran yanlış imiş. Yahudilerin toprakları %56 kadarmış. 4'lük bir pastanın 2'den biraz fazlasına sahipken 1 dilim daha işgal payı var.
O zaman şu şekilde düzeltmekte bir beis görmüyorum:
  • Satılan toprak oranı %6.
    • Bunun %52'si yabancı toprak sahiplerine ait.
    • %24 ise yerli toprak sahiplerine ait.
    • Yani %80~ gibi bir oranla toprak sahipleri zenginliğine zenginlik katmış.
    • %13'lük oran ise devlete ait.
    • %10 oranda ise çiftçiler vs. yani halkın kendisi bulunuyor.
Bütün bunlarda toplam satışın %6 olduğu unutulmamalı tabii.

O zaman şu şekilde düzeltmekte bir beis görmüyorum:
  • Satılan toprak oranı %6.
    • Bunun %52'si yabancı toprak sahiplerine ait.
    • %24 ise yerli toprak sahiplerine ait.
    • Yani %80~ gibi bir oranla toprak sahipleri zenginliğine zenginlik katmış.
    • %13'lük oran ise devlete ait.
    • %10 oranda ise çiftçiler vs. yani halkın kendisi bulunuyor.
Bütün bunlarda toplam satışın %6 olduğu unutulmamalı tabii.
Sonradan %4'lük bir ek koyalım çünkü savaş sırasında çok fakirlik çektikleri için satışlar 50'li yıllara kadar devam etmekte. İngilizlerin çekilme sonrası dört dilimin iki dilimine sahip olan Filistinlilerin buna karşı çıkması ve sonrasında işgale uğramasıyla elindeki dilimin bire düşmesi de basitçe anlatılabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı