İsrail malı ürünleri alınca destek çıkmış oluyor muyuz?

Yakınlarımdan bazılarında da bu düşünce var. Deli oluyorum. Yav kıçıkırık 50 liramıza falan mı kaldı bu herifler? Al gitsin. Kola istiyorum ve içeceğim. Bu keyfime kimse engel olamaz.
Olay bir işe yaraması değil evet boykot edince ekonomik olarak çökmüyorlar ama eğer ürünü alırsak oradaki bebeklerin ölümünde bizimde katkımız oluyor olay onların ekonomisini batırmak değil bu imkansız zaten arkalarında amerika varken olay oradaki saldırılara bizim katkıda bulunmamamız ve kola içmek istiyorsan içebilirsin cocola ve pepsi dışında markalar var evet bende pepsiyi çok severim ama saldırılara katkıda bulunmamak için le'cola alıyorum

Hocam diyanet işleri başkanı bile Mercedes'e biniyor. Boykotun bir etkisi de yok. Çok gerekli değil yani.

Olay bir işe yaraması değil evet boykot edince ekonomik olarak çökmüyorlar ama eğer ürünü alırsak oradaki bebeklerin ölümünde bizimde katkımız oluyor olay onların ekonomisini batırmak değil bu imkansız zaten arkalarında amerika varken olay oradaki saldırılara bizim katkıda bulunmamamız ve kola içmek istiyorsan içebilirsin cocola ve pepsi dışında markalar var evet bende pepsiyi çok severim ama saldırılara katkıda bulunmamak için le'cola alıyorum
Beni katkı matkı bağlamıyor pepsi ve coca cola'yı içiyorum. Ben elimle yapmıyorum sonuçta bir ürün var ve o ürünü almak istersem alırım bana göre saçmalık. İşe yarasa da yaramasa da.

Oluyorsun veya olmuyorsun ne anlamı var almak istiyorsan al bu kadar kafanı yorma annenide dinlemek zorunda değilsin.
Anneni dinlemek zorunda değilsinmiş! Konuyu açan kardeşim 1 kuruş bile eninde sonunda İsrail'e gitse, 1 kurşunun 1 gram barutunun parası öder. Vicdanına kalmış...

Dolaylı yoldan destek vermiş oluyorsun. Şimdi sen ürünü alınca üst kuruluş devlete vergi ödüyor, o devlet de gidip İsrail'e yardım ettiği için boykot ürünü deniyor. Aman ben yapmasam ne olacak ki? Diye sorabilirsiniz, ama herkes gidip böyle düşünürse sıkıntı büyük olur.

İşin dini olarak boyutunu geçtim insani boyutu var. Bebeklerin bir suçu olduğunu düşünmediğimden o ürünleri almamak lazım diye düşünüyorum.

Ama Cola gibi ürünleri ben normalde de sevmediğimden hayatımda çok bir değişiklik olmadı. Didi'nin Lipton'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum mesela, gerçi onun da tadı değişti ama :D

Geri
Yukarı