İsrail malı ürünleri alıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Filistinliler atalarının yaptıkları hata yüzünden hak etmedikleri şeyleri yaşıyorlar, ancak ben yine de İsrail malı alırım. Açıkçası bir ürün alırken nereden olduğuna bakmıyorum, hangi ürün fiyatına göre en iyi performansı veriyorsa onu alıyorum.
Not: İsrail malı alırım ancak gidip de "Filistinliler bize ihanet ettiğğ, Araplar hain ırkkk!" triplerine girmiyorum, ırkçılığa lüzum yok.

Peki bu şekilde düşünen birkaç milyon insan olsa, sence bu biriken tutarlar çok büyük olmaz mıydı? Tamam biraz konudışı olacak ama çöp atmak gibi düşün, herkes elindeki şeyi ne de olsa tek ve küçük diye yere atsa bunların sayısı artıp dünyayı kirletmez miydi? Evet tek kişinin çok az katkısı var ama değişime önce bireyin kendisi başlamalı. O büyük topluluk bunları düşünmeyip çok da küçük de olsa yine almayacağım deseydi çok da az olurdu bütçe.

Eğer benim ülkem bunun gibi şeyler üretseydi ve İsrail markalarından daha iyi olsaydı onu tercih ederdim. İsrail'i boykot edeceğim diye kendi kişisel ihtiyaçlarımdan ödün veremem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı