İsrail ürünü zannedilen ürünler

Makaleler
7
Yer
Mile Marker LN 29.5, 51 Area.
Ortalıkta çok büyük bir "İsrail" ürün boykotu var bilindiği üzere. Fakat hangi ürünler İsrail'e ait, hangi ürünler İsrail'e ait değil tam olarak bilinmiyor. Bugün bunlardan bahsedeceğiz.

The Coca-Cola Company: Coca-Cola, en çok İsrail ürünü olduğu düşünülen içecektir fakat Coca-Cola bir İsrail ürünü değildir veya İsrail ile özel bir bağlantısı yoktur. Coca-Cola, sanılanın aksine 1892 yılında Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde kurulmuştur. Aynı şekilde Coca-Cola'nın alt markaları olan Fanta, Sprite, Schweppes, Burn, Monster, Predator, Fuse-tea, Cappy, Powerade, Damla gibi markaların da İsrail ile doğrudan bir bağlantısı yoktur. İsrail'de fabrikaları olan Coca-Cola'nın aynı şekilde Türkiye'de de 11 tane fabrikası vardır.

Pepsi Co: Pepsi de Coca-Cola gibi bir İsrail ürünü gibi düşünülüyor ancak Pepsi, İsrail değil New York merkezli bir Amerikan çok uluslu gıda ve içecek şirketidir. Aynı zamanda Pepsi, İsrail'i desteklediği iddialarını sert bir şekilde reddetmektedir.

Domestos: Domestos, 1929 yılında İngiltere'de kurulmuştur. Yani Domestos, İsrail merkezli bir şirket değildir. Domestos'un İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

SuperFresh: Bir dondurulmuş gıda markası olan SuperFresh, İsrail malının aksine bir Türk malıdır. SuperFresh, Kerevitaş şirketine aittir ve 1978 yılından beri bir çok Dünya ülkesine ihracat yapmaktadır. Kerevitaş şirketi, 1970 yılında Bursa'nın Akçalar ilçesinde kurulmuştur.

Lipton: Lipton da İsrail malı zannedilen fakat alakası olmayan bir içecektir. Lipton, 1890 yılında İskoçya, Glasgow'da kurulmuştur. Lipton'un İsrail ile doğrudan biline bir bağlantısı yoktur. Bunların yanında Lipton yakın zamanda Sakarya'da çay paketleme fabrikası için 500 milyon TL'lik bir yatırım yapmıştır.

Cif: Temizlik ürünlerinin popülerlerinden olan Cif, bir İsrail ürünü değildir. Cif, 1969 yılında Fransa'da kurulmuş bir şirkettir. Aynı zamanda Cif'in İsrail'de bir üretim tesisi bulunmamaktadır. Cif'in İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Pantene: Şampuan, saç kremi vb. markası olan Pantene, İsrail ürünleri arasında yer almaz. Pantene, İsviçre'de Hoffmann-La Roche tarafından kurulmuştur. Devamında 1985 yılında Procter & Gamble tarafından satın alınmıştır. Yani İsrail ürünü değildir. Pantene'in İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Sensodyne: Sensodyne bir İsrail malı değil, aksine Brooklyn, New York'da kurulmuş, üretimini Almanya'da yapan bir şirkettir ve İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Adidas: Öncü giyim markalarından birisi olan Adidas İsrail'de değil Almanya'da kurulmuştur ve İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur. Aynı zamanda Adidas, Türk vatandaşlarına önemli ölçüde istihdam sağlamaktadır.

Nike: Adidas gibi öncü spor giyim markalarından birisi olan Nike'da İsrail ürünü değil, Amerika merkezli bir şirkettir ve İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Bunların aksine, İsrail ürünü olduğu zannedilen ürünleri aşağıya bırakırsanız onları da listeye eklerim. Bunlara genel kültür olarak bakabilirsiniz, millet içinde cahil konumuna düşmemek gerek. Herkese iyi forumlar.

İnsanlar İsrail ürünleri diye değil hissedarları veya direk şirket olarak İsrail'e destek verdikleri için boykot ediyor.

Bana göre boytok vs. hepsi boş, insanlar ve şirketler kendi ülkelerinde ki dini görüşe göre destek veriyor.
Yahudiler Müslüman'lardan daha popüler olduğu ve İsrail'e destek veren şirketlerin birçoğu müslümanlıktan çok yahudi veya Hristiyan olduğu için o şirketler İsrail'e destek veriyor.

😂😀!?
Komedi gibi iş.
Niçin 🤔
İnsanlar İsrail ürünleri diye değil hissedarları veya direk şirket olarak İsrail'e destek verdikleri için boykot ediyor.

Bana göre boytok vs. hepsi boş, insanlar ve şirketler kendi ülkelerinde ki dini görüşe göre destek veriyor.
Yahudiler Müslüman'lardan daha popüler olduğu için şirketler İsrail'e destek veriyor.
Coca-Cola veya Pepsi destek veriyor olabilir, bilemem fakat araştırdığımda İsrail ürünü zannedilen bir çok ürünün İsraile destek verdiğine dair bir tane kaynağa rastlamadım. İşin kötüsü, Türk ürünlerinden de İsrail ürünü sanılanlar var.

Ortalıkta çok büyük bir "İsrail" ürün boykotu var bilindiği üzere. Fakat hangi ürünler İsrail'e ait, hangi ürünler İsrail'e ait değil tam olarak bilinmiyor. Bugün bunlardan bahsedeceğiz.

The Coca-Cola Company: Coca-Cola, en çok İsrail ürünü olduğu düşünülen içecektir fakat Coca-Cola bir İsrail ürünü değildir veya İsrail ile özel bir bağlantısı yoktur. Coca-Cola, sanılanın aksine 1892 yılında georgia eyaletinin atlanta şehrinde kurulmuştur. Aynı şekilde Coca-Cola'nın alt markaları olan Fanta, Sprite, schweppes, burn, Monster, Predator, fuse-tea, cappy, Powerade, damla gibi markaların da İsrail ile doğrudan bir bağlantısı yoktur. İsrail'de fabrikaları olan Coca-Cola'nın aynı şekilde Türkiye'de de 11 tane fabrikası vardır.

Pepsi co: Pepsi de Coca-Cola gibi bir İsrail ürünü gibi düşünülüyor ancak Pepsi, İsrail değil New York merkezli bir Amerikan çok uluslu gıda ve içecek şirketidir. Aynı zamanda Pepsi, İsrail'i desteklediği iddialarını sert bir şekilde reddetmektedir.

Domestos: Domestos, 1929 yılında İngiltere'de kurulmuştur. Yani domestos, İsrail merkezli bir şirket değildir. Domestos'un İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Superfresh: Bir dondurulmuş gıda markası olan superfresh, İsrail malının aksine bir Türk malıdır. Superfresh, kerevitaş şirketine aittir ve 1978 yılından beri birçok dünya ülkesine ihracat yapmaktadır. Kerevitaş şirketi, 1970 yılında Bursa'nın akçalar ilçesinde kurulmuştur.

Lipton: Lipton da İsrail malı zannedilen fakat alakası olmayan bir içecektir. Lipton, 1890 yılında iskoçya, Glasgow'da kurulmuştur. Lipton'un İsrail ile doğrudan biline bir bağlantısı yoktur. Bunların yanında lipton yakın zamanda Sakarya'da çay paketleme fabrikası için 500 milyon TL'lik bir yatırım yapmıştır.

Cif: Temizlik ürünlerinin popülerlerinden olan cif, bir İsrail ürünü değildir. Cif, 1969 yılında Fransa'da kurulmuş bir şirkettir. Aynı zamanda Cif'in İsrail'de bir üretim tesisi bulunmamaktadır. Cif'in İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Pantene: Şampuan, saç kremi vb. markası olan pantene, İsrail ürünleri arasında yer almaz. Pantene, İsviçre'de hoffmann-la roche tarafından kurulmuştur. Devamında 1985 yılında procter & gamble tarafından satın alınmıştır. Yani İsrail ürünü değildir. Pantene'in İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Sensodyne: Sensodyne bir İsrail malı değil, aksine brooklyn, New York'da kurulmuş, üretimini Almanya'da yapan bir şirkettir ve İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Adidas: Öncü giyim markalarından birisi olan Adidas İsrail'de değil Almanya'da kurulmuştur ve İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur. Aynı zamanda Adidas, Türk vatandaşlarına önemli ölçüde istihdam sağlamaktadır.

Nike: Adidas gibi öncü spor giyim markalarından birisi olan Nike'da İsrail ürünü değil, Amerika merkezli bir şirkettir ve İsrail ile doğrudan bilinen bir bağlantısı yoktur.

Bunların aksine, İsrail ürünü olduğu zannedilen ürünleri aşağıya bırakırsanız onları da listeye eklerim. Bunlara genel kültür olarak bakabilirsiniz, millet içinde cahil konumuna düşmemek gerek. Herkese iyi sosyaller.

Hocam zaten İsrail'e bu ülkeler destek verdiği için o ülkelerin mallarını boykot ediyoruz. Superfresh'e lafım yok ama.

Hocam zaten İsrail'e bu ülkeler destek verdiği için o ülkelerin mallarını boykot ediyoruz.
Siz yanlış anlamışsınız niyetimi. Ben bu ürünleri İsrail ürünü zannedenler için ve yanlış anlaşılan, İsrail ile bağlantısı olmayan şirketler için paylaştım.

Siz yanlış anlamışsınız niyetimi. Ben bu ürünleri İsrail ürünü zannedenler için ve yanlış anlaşılan, İsrail ile bağlantısı olmayan şirketler için paylaştım.

İsrail ürünü değiller biliyorum. Lakin bu ürünlerin ülkeleri İsrail'e destek sağlıyor. Aslında bizim ülkemiz de yardım ediyor alttan alttan. Kimse farkında değil ama olayın. Tabii sizin yazınız gayet açıklayıcı olmuş olayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı