ISS değiştirmeli miyim?

Erfolglos Eirene

Hectopat
Daha fazla  
Ben Türk Telekom kullanıyorum ve internetten hız testi yaptığımda aldığım sonuçlarla yazanlar arasında çok fark var. İndirme hızını kastetmiyorum. Mesela 20 ping diyor, ama ben oyunlarda aşırı fazla ping alıyorum. CS'de 70/80 in altına düşmüyor PUBG'de bazen 200'lere falan çıkıyor. Bu çok can sıkıcı bir durum. İnternet servis sağlayıcımı aradığımda ya EBA'dan dolayı yoğunluk falan var diyorlar. Ya da uzaktan bağlanıp internet ayarlarımı sıfırlıyorlar ama bunun bir faydası olmuyor. Sizce artık internet servis sağlayıcımı değiştirmenin vakti mi gelmiş?

1609328930674.png

Dosya Ekleri

• 1609328559943.png
    1609328559943.png
    25 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
O 20 ping senin şehrindeki sunucudan aldığın ping 4-5 km. CS'de sen EU West'te falan Allah bilir kaç bin kilometre ötesine bağlanıyorsun 70 ping olması normal fakat hızın hakkında bilgim yok.

Hocam bence değiştirseniz de pek bir şey fark etmez altyapınız kötüymüş.

Ben zaten mükemmel bir internet istemiyorum sadaece ping yükselmeleri olmasın yeter (CS'de 70 le oynarken bir sonraki el 250'ye çıkıyor sonra geri iniyor bence bu normal değil )

Ben Türk Telekom kullanıyorum ve internetten hız testi yaptığımda aldığım sonuçlarla yazanlar arasında çok fark var. İndirme hızını kastetmiyorum. Mesela 20 ping diyor, ama ben oyunlarda aşırı fazla ping alıyorum. CS'de 70/80 in altına düşmüyor PUBG'de bazen 200'lere falan çıkıyor. Bu çok can sıkıcı bir durum. İnternet servis sağlayıcımı aradığımda ya EBA'dan dolayı yoğunluk falan var diyorlar. Ya da uzaktan bağlanıp internet ayarlarımı sıfırlıyorlar ama bunun bir faydası olmuyor. Sizce artık internet servis sağlayıcımı değiştirmenin vakti mi gelmiş?

Eki Görüntüle 808332

Muhtemelen ADSL alt yapısı kullanıyorsunuz.Bu alt yapılarda çıkılabilecek hız limiti düşüktür,ayrıca bakır alt yapı olduğundan çok fazla ping alırsınız.Bölgenizde VDSL alt yapısı varsa paketinizi değiştirerek de çözüm bulabilirsiniz.Adsl alt yapısından çok daha iyidir.Aşağıya resim olarak erişim kabini ekleyeceğim.Eğer evinize yakın bu dolaplardan varsa VDSL'e geçiş yapabilirsiniz.Tabi saha dolabı olsa bile bazen port olmadığından bazen de alt yapı evinize verilemedeğinden geçiş yapamayabilirsiniz.Ayrıca alt yapı sorgularken birden fazla internet servis sağlayıcı web sitesinden sorgulama yapın.Değerler farklı çıkabilir.

Dosya Ekleri

• Erişim Kabini.jpg
    Erişim Kabini.jpg
    165,1 KB · Görüntüleme: 21
Ben zaten mükemmel bir internet istemiyorum sadaece ping yükselmeleri olmasın yeter (CS'de 70 le oynarken bir sonraki el 250'ye çıkıyor sonra geri iniyor bence bu normal değil )
Hocam zaten bu değerlerle pinginizin çıkması çok normal pingin sebebi upload hızınızın düşük olması internete telefondan bağlanıldığında upload hızınız çok düştüğünden pinginiz artıyor. Ev internetlerinin bant genişliği düşük yani farklı bir ISS'ye geçseniz de ping sorunu yaşayacağınız düşünüyorum bu hızlarla.

Geri
Yukarı