ISS internet hızını düşürür mü?

prex

Kilopat
Daha fazla  
Yılın başlarına kadar altyapım 71 Mbps gözüküyor, bana da ISS 75 Mbps hız veriyordu. Bu yılın nisan ayında bir anda indirme hızım 75 Mbps'den 100 Mbps'ye çıktı. Modem arayüzünde mevcut ve maksimum indirme hızı 101000, yükleme hızı mevcut 15000, maksimum 30000 Kbps olarak gözüküyordu. Yaz ayının sonunda bu hız yavaş yavaş düşmeye başladı. 4 hafta önceye kadar bu düşüş sürdü ve 101'den 95'e kadar düştü, aynı zamanda yükleme hızı da maksimum 30 civarından 24'e kadar düştü. 4 hafta önce bir anda hız 101'e çıkıp 2 gün boyunca orada kaldı fakat 2 gün sonra yine hızlar düşmeye başladı. Günümüzde de paylaştığım şekilde. Ben bunu ISS'ye bildirsem hızımı 75'e geri düşürürler mi? Hızı 100'e çıkartacağız diye tekrar 75'e düşmek istemiyorum. VDSL altyapı olduğu için 97 olsa bile 91 alıyorum, modem kapatıp açtığımda 95 olduğunda da 90'ın altına düşecek. Aslında daha önce arayıp yükleme hızını 20 Mbps yaptırmıştım.

1701880345685.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Telekom bakır hatlarında; nem veya yağış durumuna göre hatlardaki DSL sinyalinin kalitesi değişkenlik gösterir. Bu yüzden Maximum oranda dediğiniz zamanlardaki değerlerin altına inmiş durumda.(ya da hattınızda açık ek vb. durum var.)

Telekom bakır hatlarında; nem veya yağış durumuna göre hatlardaki DSL sinyalinin kalitesi değişkenlik gösterir. Bu yüzden Maximum oranda dediğiniz zamanlardaki değerlerin altına inmiş durumda.(ya da hattınızda açık ek vb. durum var.)
Müşteri hizmetleriyle konuşsam faydası dokunur mu?

Dediğiniz gibi altyapı teçhizatlarının yıpranmasından dolayı olabilir. Bazı yerlerde portların dolmasıyla artan yükten dolayı olduğu yazılmış ama öyle olsa sürekli olurdu. Mesela konuyu açtığımda 95 idi şimdi bakıyorum 97, F5 attım yine 97 ama küsurat değişmiş sonrasında gözümün önünde 96 civarlarında düşüp yine 97 oluyor falan.

1701932504948.png

1701932514167.png

Yeni konular

Geri
Yukarı