ISS önerisi

adnanaral

Hectopat
Birkaç gündür internetimde kopma ve yavaşlama nedeniyle başka internet sağlayıcılarının tekliflerine bakmak istedim. Şu an 270 TL'ye yakın bir miktar ödüyoruz internetimize ve bize söz verdiğinden inanılmaz derece düşük. Müşteri hizmetlerini aradım, sorun sizde diyor. Arıza kaydı işlerine hiç girmeyeceğim, daha önceden deneyimim var. Hele bu dönemde olmaz. Millenicom fiber 100 paketi ilgimi çekti. 100Mbps download 8 upload şu anki kullandığım paketle aynı fakat 160TL daha ucuz. Diğer seçenek TurkNet, onda 35 Mbps'lik download 3Mbps upload paket diğerlerine göre düşük ama çevremde çok övüyorlar. Artırılabilirse daha iyi olur. Başka bildiğiniz ya da önerdiğiniz varsa yazarsanız teşekkür ederim.

millenicom internet kampanyası.PNG

internet maksimun.PNG

İNTERNETİM.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gündür internetimde kopma ve yavaşlama nedeniyle başka internet sağlayıcılarının tekliflerine bakmak istedim. Şu an 270 TL'ye yakın bir miktar ödüyoruz internetimize ve bize söz verdiğinden inanılmaz derece düşük. Müşteri hizmetlerini aradım, sorun sizde diyor. Arıza kaydı işlerine hiç girmeyeceğim, daha önceden deneyimim var. Hele bu dönemde olmaz. Millenicom fiber 100 paketi ilgimi çekti. 100Mbps download 8 upload şu anki kullandığım paketle aynı fakat 160TL daha ucuz. Diğer seçenek TurkNet, onda 35 Mbps'lik download 3Mbps upload paket diğerlerine göre düşük ama çevremde çok övüyorlar. Artırılabilirse daha iyi olur. Başka bildiğiniz ya da önerdiğiniz varsa yazarsanız teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 772734

Eki Görüntüle 772737

Eki Görüntüle 772749
Altyapı 50Mbps destekliyorsa 35Mbps bir paket alın derim. Türknet ya da Millenicom orası sana kalmış. Bence hangisi ucuzsa onu al.

Eki Görüntüle 772734

Eki Görüntüle 772737

Eki Görüntüle 772749
TürkNet: Müşteri hizmetleri konusunda problem yaşarsınız bizzat kendim yaşadım. Başvuru yaptıktan sonra onları birşey için aradık. Telefonlarını bile açmadılar. Güvenilir değillerdir. Biraz şansınıza kalmış bir internet sağlayıcısıdır. Şanslıysanız kusursuz bir hizmet alırsınız. Değilseniz çok problem yaşarsınız.

Türk Telekom: Fiber Altyapıda kullanırsanız size çok iyi bir hizmet sunarlar. Gerek ping gerek diğer şeyleriyle. Ancak ADSL VE VDSL tip altyapılarda çok problem yaşatıyor.

Türkcell: Pingler genellike çok memnun edicidir. Ama çok da pahalıdır. Onun dışında iyi bir hizmet verebilirler.

Netspeed: Kullananlar çok memnun bir araştırın diyebilirim.

Comnet: Ben bunu kullanıyorum. FTTH altyapıdayım. Pingler çok iyi. Download'ım düşük bir tık o da halledilebilir birşey. 90 Download alıyorum. Normalde 95-96 falan almam lazım. Görüşürsem üzerine düşersem halletceklerine eminim. Müşteri hizmetleri falanda çok iyidir. Bizim başvuruda bir problem yaşamıştık. Sonra sorun halledilince kusura bakmayın falan dediler. Üstüne üstlük tüm kurulum ve modem kira bedelini ödetmemeyi teklif ettiler. Bizde kabul ettik. Bu arada bu dediğim problem de öyle basit birşeydi yani. Çok nazikler ben memnunum. Ping değerlerim çok iyi. Aşırı pahalı da değil.

KabloNet: Altyapısı nedeniyle 100 Mbps internetiniz olsa bile 100 Mbps üzerinde hızlar sağlayabilen bir internet sağlayıcısıdır. Pinglerim biraz daha fazla olacaktı. Ben pinge çok önem verdiğim için tercih etmedim. Fiber altyapıda olunca yine Koaksiyel kablo ile hizmet sağlamalarını istemedim. Bu sebeplerden tercih etmedim.

Millenicom: Hakkında pek bir bilgim yok ama çok memnun insanlar da var. Memnun olmayanlar da var. Bu konuda tam bir yorum yapamıyorum.

Bir internet sağlayıcısına geçerken şuna dikkat edin. Siz başvurduktan sonra da sizinle iletişimi sürdürüyorlar mı? Güvenilirliğine bakın. Bir sorun olursa bir muhatabınız olsun. Bunu ben TürkNet'de göremediğim için başvuru formlarını son anda iptal ettirip göndertmedim.
Cidden 270 liraya bunu mu veriyorlar? O paraya ben en azından 250Mbps falan beklerdim.

Türknet ile şu an 85TL ödediğim internet:
Eki Görüntüle 773141
Sevgili hocam FTTH altyapıda mısınız?

FTTB altyapıdayım. Aslında evde FTTH (Superonline) de var ama bunu kullanıyorum. Ping biraz fazla ama onun dışında şimdilik çok sorun yok.
Download hızınızdan memnun musunuz hocam? Ben FTTH'de Türk Telekom Altyapısı üzerinden Comnet Fiber kullanıyorum. Download'ım en yüksek 92'yi görüyor da o yüzden sordum.

Süperonline'a geçmemeniz bencede güzel olmuş hocam. Pek bütçe dostu değil ve verdikleri router cihazlarını hiç kaliteli bulmuyorum. Onun dışında hizmetleri güzel ama dediğim gibi pek bütçe dostu değil. En iyisini yapmışsınız bana sorarsanız.

Download hızınızdan memnun musunuz hocam? Ben FTTH'de Türk Telekom Altyapısı üzerinden Comnet Fiber kullanıyorum. Download'ım en yüksek 92'yi görüyor da o yüzden sordum.

Süperonline'a geçmemeniz bencede güzel olmuş hocam. Pek bütçe dostu değil ve verdikleri router cihazlarını hiç kaliteli bulmuyorum. Onun dışında hizmetleri güzel ama dediğim gibi pek bütçe dostu değil. En iyisini yapmışsınız bana sorarsanız.
6 senedir SOL kullanıyordum. Adamlar 94 liraya 24Mbps hızda devam edin dediği anda iptal talebini verdik 😀

Benim altyapım en fazla 100Mbps destekliyor ve kayıplarla en fazla 93Mbps falan alabiliyorum. Özellikle 2 sene 24Mbps kullandıktan sonra hız mükemmel geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı