İstanbul depreminde binanın yıkılacağını bilmek

Müteahhit size 1 sene sonra mı inşaatı yapmaya başlarız dedi? Çünkü ortalama bir binanın yıkılması için izin almak ve diğer süreçler 3-4 ay sürüyor. Binayı boşaltmanız daha da öncesinden başlıyor. Müteahhitin kira yardımı yapacağını da göz önünde bulundurursak bence bu konuyu bina ahalisi olarak konuşup tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.
Yok 1 sene sonra hazır olucak.

Evet kötü bir yerde oturuyorsunuz. Kendim başakşehirde oturan biri olarak zeminimiz sağlam ve binamızda son derece depreme dayanıklı. Ailem zaten 99 depreminden sonra bayağı araştırarak seçmişler. Üst katta oturmanın belki avantajı olabilir, ama deprem çantasını yapmanız gerekiyor ve ayriyeten deprem anında neler yapacağını nereye saklanabileceğini öğrenmen gerek.

Umarım senin ve ailenin başına hiçbir şey gelmez.

Depremde binam %100 yıkılacak, ondan kesinlikle eminiz. Bunu bilerek uyumak çok zor geliyor. Altımda bir saatli bomba var, 1 saniye sonra bile segmanın kırılma ihtimali var.
Fobi oldu, artık deprem oluyor gibi hissediyorum, kendi kafamda yıkılırsa şu şekilde hayatta kalırım diye planlar yapıyorum.
4 Katlı binadayım, üst 2 katta kolon yok ve en üstteyim, çatım tahta; enkaz altında kalacağımı sanmam ama bina dengesiz bir şekilde yıkılacak. Ne yapabilirim sizce? Bunu bilerek uyumak çok zor.
Müteahhitle konuştuk, yeni binanın yapılıp elimize gelmesi 1 seneyi bulurmuş. Bu süre nasıl geçer bu 1 senede deprem olma olasılığı ne sizce.

Depremde binam %100 yıkılacak, ondan kesinlikle eminiz. Bunu bilerek uyumak çok zor geliyor. Altımda bir saatli bomba var, 1 saniye sonra bile segmanın kırılma ihtimali var.
Fobi oldu, artık deprem oluyor gibi hissediyorum, kendi kafamda yıkılırsa şu şekilde hayatta kalırım diye planlar yapıyorum.
4 Katlı binadayım, üst 2 katta kolon yok ve en üstteyim, çatım tahta; enkaz altında kalacağımı sanmam ama bina dengesiz bir şekilde yıkılacak. Ne yapabilirim sizce? Bunu bilerek uyumak çok zor.
Müteahhitle konuştuk, yeni binanın yapılıp elimize gelmesi 1 seneyi bulurmuş. Bu süre nasıl geçer bu 1 senede deprem olma olasılığı ne sizce?

Paramız var ancak aynı durum bizde de var. Babaların bina 50 yaşında 12 daire var. Hiç kiracı yok hep akraba. İnatçılar yıkmıyorlar da. Şu an babamlarda korkudan uyuyamıyorum.

Devlet riskli yapılara el atıp bir işe yaramayan belediye teşkilatlarını gerekirse yıkmak için görevlendirme dasklar nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı