İstanbul Havalimanı’nın 100. Misafiri Belli Oldu

Spotter

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
fotografcı
IGA'nın 2023 bitmeden 100 havayolu şirketi hedefi Air China ile başarıya ulaştı.

Çin’in bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Air China, 28 Aralık’tan itibaren Pekin – İstanbul arasında tarifeli uçuşlara başlıyor. Uçuşlar haftalık 3 frekans şeklinde gerçekleştirilecek.

Böylece İstanbul Havalimanı’na uçuş yapan havayolu şirketi sayısı 100’e, Çin’den İstanbul’a uçuş yapan havayolu şirketi sayısı ise 4’e yükselecek. Bilet satışının önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.
1701851269226.png

Kaynak: HavaSosyalMedya

Yakında Ajet (Anadolu Jet) İstanbul havalimanına taşınacak gibi bir plan var. Ankara base'in kapatılması planlanıyor. Neler olacak göreceğiz.

Yakında AJet (Anadolu Jet) İstanbul Havalimanına taşınacak gibi bir plan var. Ankara base'in kapatılması planlanıyor. Neler olacak göreceğiz.

Hocam yanlış anlamazsanız bu düşünce için bir kaynağınız var mı, şahsen benim böyle bir beklentim yok. SAW neyse de base'i IST'e taşıma fikri hiç gerçekçi gelmedi bana.

Ajet, İstanbul Havalimanı'nı base yapmaz. Çünkü THY'nin büyüme planı var. Ajet, Ankara ve SAW base olarak devam edecektir. Belki İzmir olabilir mi derim ama zor o da. Sunexpress ve Pegasus orda çok uçağı var. Ajet'e şu an için yer olacağını sanmam. Ama ona da ihtiyaç yok şu an zaten.

Son düzenleme:
AJet Ankara'dan SAW'a taşındı (yakında). Hatta çalışanlarını da bu sebeple İstanbul'da ikamet etmelerini zorunlu tuttu. İstemeyenler ayrılacak şirketten.

THY, 2 kat uçağa çıkacak, ne kadar kapasite varsa kendisine ister. IST'in vergi ve diğer ücretleri de çok. Ajet'in sırf bu yüzden bile işi olmaz orda zaten.

Geri
Yukarı