İstanbul metrobüsten metroya nasıl geçilir?

Ellie7091

Centipat
Herkese iyi günler. Cumartesi - pazar günü Beylikdüzü metrobüs tarafından Sultangazi bezmialem vakıf üniversitesi tarafına gitmem gerek. İstanbul toplu taşımaya biraz yabancıyım. Sadece metrobüsü kullanıyorum. Hangi durakta aktarma yapmam gerek? Sanrım M7 metrosuna binmem gerekiyor. Bu hatları sık kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Herkese iyi günler. Cumartesi - pazar günü Beylikdüzü metrobüs tarafından Sultangazi bezmialem vakıf üniversitesi tarafına gitmem gerek. İstanbul toplu taşımaya biraz yabancıyım. Sadece metrobüsü kullanıyorum. Hangi durakta aktarma yapmam gerek? Sanrım M7 metrosuna binmem gerekiyor. Bu hatları sık kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Metrobüse binin ve Edirnekapı durağında inin.
Edirnekapı durağında indikten sonra Şehitlik durağından 336E otobüsüne binin. Yaklaşık 20DK 24 durak sonra direkt Bezmialem Sultangazi yerleşkesinde inersiniz.
Haritaların toplu taşıma özelliğini kullanın. Bayağı rahat edersiniz.

Dostum metrobüs ile Şirinevlere gelip ordan otobüs ile M7 Mahmutbey metrosuna geçip Karadeniz Mahallesinde inip yürüyebilirsin. Yada Edirnekapı metrobüs durağına gelirsin dibindeki tramwaya binip Hacı Şükrü durağında inersin 1 dakika yürürsün.

Metrobüse binin ve Edirnekapı durağında inin.
Edirnekapı durağında indikten sonra Şehitlik durağından 336E otobüsüne binin. Yaklaşık 20DK 24 durak sonra direkt Bezmialem Sultangazi yerleşkesinde inersiniz.
Haritaların toplu taşıma özelliğini kullanın. Bayağı rahat edersiniz.
Edirnekapıya gittikten sonra tramwaya binmesi daha mantıklı daha hızlı gider.

Dostum metrobüs ile Şirinevlere gelip oradan otobüs ile M7 Mahmutbey metrosuna geçip Karadeniz Mahallesinde inip yürüyebilirsin. Ya da Edirnekapı metrobüs durağına gelirsin dibindeki tramwaya binip Hacı Şükrü durağında inersin 1 dakika yürürsün.

Edirnekapıya gittikten sonra tramwaya binmesi daha mantıklı daha hızlı gider.

Edirnekapı'da inip T4 ile gidebilir.

Evet o da bir seçenek.

Kusura bakmayın çıkmam gerekti şimdi girebildim. En kısası sanırım metrobüsten T4 aktarma oluyor. Hepinize çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı