İstanbul nasıl bir yer, iş kurmak için ideal mi?

taentys

Hectopat
Daha fazla  
Azerbaycanlıyım ve Bakü'de spor hocalığı yapıyorum, iyi-kötü idare ediyoruz. Bu aralar İstanbul'a merak saldım. Acaba, nasıl bir yer? Gitmeli miyim, gidersem iyi kazanır mıyım, açlıktan mı öleceğim, banklarda mı yatacağım, gider-gitmez ev tutup çalışabilecek miyim gibi sorular beynimi kurcalıyor.

Yaşım 25 ve ben hayatımı değiştirecek kararı bu yılın sonuna kadar vermeliyim. İstanbul'a gitmek isteme sebebim aşık olduğum kız. Yani, o orada üniversite okumaya gitti, bu yıl 2. senesi. Gidersem, belki hayatım değişir; ne bileyim, evlenirim falan, orada yaşarım gibi düşünceler içerisindeyim.

Mümkünse bu zincir marketlerin, firmaların orada fazlaca iş ilanı oluyor en azından ona başvurup bekleyin 1-2 haftaya genelde dönüş yapıyorlar hocam. Şunu diyeyim eviniz yoksa ve tek ev tutmayı düşünüyorsanız, bir de üstüne asgari ücret alacaksanız, aşırı zor bir şehir en kötü eşyasız eve bile 1K vermeye hazır olun o da şanslıysanız.

Mümkünse bu zincir marketlerin, firmaların orada fazlaca iş ilanı oluyor en azından ona başvurup bekleyin 1-2 haftaya genelde dönüş yapıyorlar hocam. Şunu diyeyim eviniz yoksa ve tek ev tutmayı düşünüyorsanız, bir de üstüne asgari ücret alacaksanız, aşırı zor bir şehir en kötü eşyasız eve bile 1K vermeye hazır olun o da şanslıysanız.
Bilgi için teşekkürler. Peki eşyalı falan ev kirası ne kadar? 1000TL-e bizim burada şehirde ev bulmak küfür gibi, en az 2000 tl-den başlıyor.

Bilgi için teşekkürler. Peki eşyalı falan ev kirası ne kadar? 1000TL-E bizim burada şehirde ev bulmak küfür gibi, en az 2000 TL-den başlıyor.

Hocam biz de henüz gitmedik yeni gideceğiz iş nedeniyle ve uzun süredir araştırıyoruz. Şöyle diyeyim size her semtin iyi ve kötü yerleri var tamamen iyi olan semtlerde var ama tamamen kötü diyebileceğimiz bir semt yok. Eşyalı ve nispeten iyi bir yerde olan bir eve minimum 3K verirsiniz bence. Ama araştırmak lazım hocam iyice.

Öncelikle iyi akşamlar. Türkiye'den kardeş ülke Azerbaycan'a selamlar.
Mali durumunuz iyiyse Azerbaycan'da İstanbula geldiğinizde hiç değilse iş bulana kadar sıkıntı olmaz ama o da yoksa evet sıkıntı yaşayabilirsin. Kız meselesine gelince, çok kötü bir durum. Şimdi forumdaki bazı kişilerin tavsiyeleri olabilir, kız için hayatını mahvetme vs. ama o durumu anca o durumdakiler anlar, kolay gelsin abi.

Öncelikle iyi akşamlar. Türkiye'den kardeş ülke Azerbaycan'a selamlar.
Mali durumunuz iyiyse Azerbaycan'da İstanbula geldiğinizde hiç değilse iş bulana kadar sıkıntı olmaz ama o da yoksa evet sıkıntı yaşayabilirsin. Kız meselesine gelince, çok kötü bir durum. Şimdi forumdaki bazı kişilerin tavsiyeleri olabilir, kız için hayatını mahvetme vs. ama o durumu anca o durumdakiler anlar, kolay gelsin abi.
Evet, aynen dediğin gibi zor bir durum. Çok sağ ol kardeşim.

Turkiye'ye gelinmez. Kal orada dostum, klişe olacak ama bir kadın için koskoca bir hayatı buraya taşıma ve gelmek istediğin yer en zor şehir.
Öyle mi diyorsun? Azerbaycan`da fazla Türk tanıdıklarım var ve de hepsi İstanbul`dan mecburen iş için gelmiş ve yıllardır düzenlerini kurmuşlar. Onlar da seninle hemfikir. Ama yine de başkalarından da fikir almak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı