İstanbul Seçimine Son!

Ekrem İmamoğlu bizim için bir alternatif değil.
Sabah akşam Allah Kitap,Yasin okumalar,İftarlar Sahurlar,Kadın Erkek ayrı havuzda olacak vaatleri uzar gider bu. Sana şunu sorayım. Bu adam AKP adayı olsaydı sırıtırmıydı?

Ben onlara takılmıyorum. Olaylara öyle yaklaşacak olursak; ''selamün aleyküm'' diye söze başlayan her arkadaşıma düşman olmam gerek. Bu doğru değil bence. Türkiye böyle bir yer, bir sahura katılması ve en azından Kürt, Türk, Ermeni birlikteliği ve barışçıl bir dil kullanması bile önemli. Anlatamadım sanırım. Ciddi bir süreçten geçiyoruz. Eskisi gibi her ne kadar sokaklarda silahlı eylemler olmuyor ama ciddi bir baskı mevcut bu kentteki insanların üzerinde. Bu baskıdan dolayı Gezi Olayları başladı zaten.
İmamoğlu HDP adayı olsa da sırıtmazdı ki? Bu başka bir mevzu. Ben anarşistim ama HDP ya da CHP içinde bir sürü farklı inanca sahip insan var. Hepsini yok edip kendim gibi olanları mı savunayım sadece? Bizim bunlarla değil, işçi sınıfıyla uğraşmamız gerek. Bu sadece bir seçim. İşçiler arasında böyle bir ayırım yapmak Sosyalizme uygun değil. Sosyalist birleşme insanları din dil ırk üzerinden ayıran bir birleşme değildir. Bırak Sosyalist bir demokrasi; daha henüz bizim Burjuva demokrasimiz bile yok. Bu ülke daha rönesansı bile yaşamadı ki?
Hiçbir partiyi önemsemiyorum şu an varolan. Ama taktiksel olarak bazen oy kullanıyorum. Geçen seçimlerde AKP milletvekili sayısının yeterli olmaması için HDP'yi tercih ettim. Şimdi ise CHP adayını. Benim için partiler sadece bir araç.
#DahaGüzelOlacak
%50 için mi? %50'lik bir düzen istamiyorum ben.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı