İstanbul ve Ankara dışında Bilgisayar Mühendislik Fakültesi

koJoa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar henüz 11. sınıfa geçtim fakat şimdiden hedefimi belirlemek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Çocukluğumdan beri bilgisayar oyunlarına ve bilgisayarlara ilgim var bu yüzden bilgisayarın başında zaman geçirmekten hoşlanıyorum. İleride Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum fakat Ankara ve İstanbul'daki üniversitelerde siyasi kavgaların çok olması ve şehir olarak sevmediğimden dolayı o şehirlerde okumak istemiyorum. Aklımda Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği var ayrıca sıralama olarak ilk 40.000'le alıyor. Benim asıl sorularımdan birisi şu benim sınav sonucum 20.000-30.000 gelirse sizce istediğim üniversiteyemi gitmeliyim (Ege Üniversitesi) , yoksa o aralıktaki üniversitelerimi tercih etmeliyim ? Araştırmalarıma göre Ege Üniversitesi sürekli gelişmekte olan, her yıl kariyer günleri düzenlenen, hocalarının tecrübeli olduğu, yazılım ağırlıklı ders veren bir üniversite fakat hedefim konusunda kararsız kalıyorum. İkinci sorum olarak bilgisayar mühendisliğinden mezun olunca yüksek lisans yapmamın çok katkısı olur mu ? Forumlarda bakıyorum çoğu kişi 1000 TL maaşın artar ve ünvan alırsın başka getirisi yok yazıyor sizce yüksek lisans yapmak değer mi ? Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler [emoji4]

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuçta sen oraya üniversite okumaya gidiyorsun, seni öncelikli olarak okuduğun üniversite ilgilendirir bu yüzden sevdiğin bir şehre gitmekten ziyade sevdiğin bir üniversiteye gitmelisin. Bu arada siyasi mevzular her üniversitede var, Ankara-İstanbul gibi bir ayrımı yok. Aklındaki üniversitelerin öncelikle ders programlarını daha sonra üniversite imkanlarını karşılaştır ardından kararını ver. Üniversitelerin sayfalarında Bilgisayar Mühendisliği bölümüne gir, oralarda bir yerde 4 yılın ders programı olacaktır. Özellikle İngilizce eğitim olan bölümler seçersen daha iyi olur. Türkçe, İngilizce veya Türkçe-İngilizce eğitim veren bölümler var. Her bölüm tam İngilizce eğitim vermiyor, derslerin belli bir %lik kısımlarını İngilizce veriyor. Daha sonra o üniversitede okuyan veya mezun olan kişilerin yorumlarını okuyabilirsin. Karar senin. Bu arada yüksek lisans yapmak için daha önünde en az 5 yıl var, şimdiden düşünmeye gerek yok. Önce lisansını bitir sonrasına bakarsın. Şuan diyeceğimiz şey ile 6 yıl sonrası tutmayabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı