Istanbul'a A380 Gelebilir

Görüyorum ki bazı arkadaşlar A380'in İstanbul Havalimanına sığmayacağını söylemiş. Arkadaşlar ağzı olan konuşmasın. İstanbul Havalimanının temel amaçlarından biri de A380 gibi uzun pistlere ihtiyaç duyan uçaklara açık olmasıydı. Genel olarak havalimanımıza divert etmek isteyen uçaklar yoğunluk bakımından red yiyebiliyorlar. Zaten bu tür uçakların operasyonelliğini üstlenmek zordur. Deneyim ister. Firmalar bu yüzden hat değişikliklerine giderken duyuru yaparlar. Dolayısı ile divert etme talebini daha yakın bir meydana inmesi dönütüyle reddetmiş olabilirler.

Geçtiğimiz günlerde Qatar Airways Doha - İstanbul uçaklarında A380 kullanmaya başlayacağını açıklamıştı zaten. Kısacası İstanbul Havalimanının A380 bakımından bir sorunu yoktur.
Hocam resmi kaynak verir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrun.
Ekstra hangi söylediğim için kaynak istiyorsanız belirtebilirsiniz.

Son düzenleme:
Biraz önce İstanbul Havalimanı'na yaklaşmada olan bir 747. Sanırım sorularımızı cevaplıyor. 👍 😁

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190528-193053.jpg
    Screenshot_20190528-193053.jpg
    198,3 KB · Görüntüleme: 47
Kesinlikle kule kaynaklı ama pilotta uçak oraya sığmaz yahu demedimi acaba?

Hocam sanmıyorum geleceğini gelse bile 2-3 kapı kapatır 3.Havalimanında 1.5 ay çalıştım gözlemlerim onu getiriyor. Kapılar arası mesafe çok yakın.
Eki Görüntüle 398678

Açılışına 2 ay kala çektiğim bir fotoğraf o zamanlar Atatürk Havalimanından gidiyorduk tam bir eziyetti.
2 - 3 kapı kapatmasına gerek yok. Zaten büyük uçaklar için yapılar kapılar mevcut.

The terminal building that has 5 pier blocks (1 pier for domestic lines and 4 piers for international lines) will serve all aircraft types, including also A380 super jumbos, with 77 passenger boarding gates and 143 passenger boarding bridges.

Görüyorum ki bazı arkadaşlar A380'in İstanbul Havalimanına sığmayacağını söylemiş. Arkadaşlar ağzı olan konuşmasın. İstanbul Havalimanının temel amaçlarından biri de A380 gibi uzun pistlere ihtiyaç duyan uçaklara açık olmasıydı. Genel olarak havalimanımıza divert etmek isteyen uçaklar yoğunluk bakımından red yiyebiliyorlar. Zaten bu tür uçakların operasyonelliğini üstlenmek zordur. Deneyim ister. Firmalar bu yüzden hat değişikliklerine giderken duyuru yaparlar. Dolayısı ile divert etme talebini daha yakın bir meydana inmesi dönütüyle reddetmiş olabilirler.

Geçtiğimiz günlerde Qatar Airways Doha - İstanbul uçuşlarında A380 kullanmaya başlayacağını açıklamıştı zaten. Kısacası İstanbul Havalimanının A380 bakımından bir sorunu yoktur.
Haklısınız konuşmak yasak.

Bu gün apron'a indim iç kesimler(fotoğrafı attığım bölüm) kapılar biraz daha sıkışık ama dış bölüm geniş oraya rahat olur bence.
Hocam hiç A350 ya da B787 geliyor mu?

Hocam THY'de bilgi işlem olarak görev almaktayım aprona çok nadir iniyorum haftada 1 İstanbul Havalimanına gidiyorum genelde Atatürk Hvalimanı Türk Hava yolları yerleşkelerinde görev yapmaktayım ilk aprona inişimde buraya fotoğrag atarım :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı