İstanbul'da 5000 TL ile geçinilir mi?

Önemsiz Cioran

Hectopat
Yaklaşık 1-2 ay sonra işe başlayacağım.
Maaşım 5000-5500 civarı olacak.
Kira ödemeyeceğim.
Sigara ve alkol kullanmıyorum hem sağlık hem para için.
Anca 1 yılda 2-3 kere içerim o kadar.
Öyle giyime fazla önem veren, fazla para harcayan birisi değilim, temiz giyineyim yeter benim için.
Ailem de şeker hastaları var. Çektikleri sıkıntılara her gün şahit oluyorum, birçok belgesel vb. şeyler izledim. Fazla şeker de tüketmiyorum uzun zamandır.
Şimdi bunlara rağmen 5000 TL civarı parayla rahat bir şekilde geçinilmez mi? Kime sorsam zor diyor. Bu zorsa kira verenler nasıl geçiniyor aklım almıyor.
Not: Yaşça 20'li yaşlardan küçük kardeşlerim tavsiye vermezse iyi olur, yetişkin tavsiyelerine ihtiyacım var.

Kira derdi olmadığı için geçinebilirsiniz.

Doğalgaz, elektrik ve su kafadan 800-900 TL gelse (Tek kişi için hesaplıyorum) mutfak masrafı da ortalama olarak 1-1.5K arası olsa elinizde gene iyi para kalıyor.

Geçinebilirsin.
Tek başına yaşayacaksın ailen yok, kira masrafın yok elektrik ve su desen tek kişi yaşıyorsun 500-1000 TL ödemezsin aylık 3K harcasan geriye kalan para cebinde.

Gerçeği yol masrafı var ve yakıt çok pahalı ama yakıt masrafı olmazsa geçinebilir.

Kiraları düşündükçe geçinilmez diye düşünüyorum.
Adam kira vermeyeceğim diyor okumadan mesaj yazıyorsun.
Yaklaşık 1-2 ay sonra işe başlayacağım.
Maaşım 5000-5500 civarı olacak.
Kira ödemeyeceğim.
Sigara ve alkol kullanmıyorum hem sağlık hem para için.
Anca 1 yılda 2-3 kere içerim o kadar.
Öyle giyime fazla önem veren, fazla para harcayan birisi değilim, temiz giyineyim yeter benim için.
Ailem de şeker hastaları var. Çektikleri sıkıntılara her gün şahit oluyorum, birçok belgesel vb. şeyler izledim. Fazla şeker de tüketmiyorum uzun zamandır.
Şimdi bunlara rağmen 5000 TL civarı parayla rahat bir şekilde geçinilmez mi? Kime sorsam zor diyor. Bu zorsa kira verenler nasıl geçiniyor aklım almıyor.
Not: Yaşça 20'li yaşlardan küçük kardeşlerim tavsiye vermezse iyi olur, yetişkin tavsiyelerine ihtiyacım var.
Geçinilir.
Kira yok nasıl olsa.

Gerçeği yol masrafı var ve yakıt çok pahalı ama yakıt masrafı olmazsa geçinebilir.
Kira sıkıntısı olmayan tek başına yaşayacak bir insana istanbul da toplu taşıma ücretleri 5.50TL
Sence tek başına yaşayan bir insana ayda (sadece gidiş dönüş üzerinden hesaplandı) 330 TL toplu taşıma ücreti koymaz bence.
Arabası olsa 330TL arabasına koysa hafta da 1 kere yapsa 990TL Hadi 1K ona verdi diyelim 5 den 1 çık 4 kaldı kira yok.
Her gün 100TL lik yemek yiyecek hali yok diye düşünüyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı