İstanbul'da bilgisayarcı tavsiyesi

Merhabalar . AIDA64 programında test yaparken işlemci stabil olarak yüzde yüzde çalışıyor mu ? Yoksa ısı artınca dalgalanma yapıyor mu ? Tahminim kasa içerisinde hava giriş çıkış dengesizliğinden olabilir . Fanların yönlerini kontrol edin . Geçenlerde i7 6700k ile başıma geldi benzer bir durum . Test sırasında işlemci frekansı düşürüyordu . O sırada kasanın içerisinde elimi gezdirdiğimde inanılmaz bir sıcaklık farkettim ek fan ve fanların yönlerini değiştirerek çözüm bulduk . Birde sıvı soğutucunuzu kontrol edin sorun ondan kaynaklı olabilir . Eğer bunları kendim test edemem derseniz bizimkent bizim çarşıda bir bilgisayarcı olması gerek oraya danışabilirsiniz .
Merhaba AIDA64 programınla test yaptığımda CPU kullanımı sürekli %99-%100 civarı kalıyor. Bilgisayarın yan 2 kapağını açtığım halde derecede hiç bir farklılık olmuyor. Söylediğiniz bilgisayarcı güvenilirse dükkan ismini mesaj olarak bana yollarmısınız.

Anadolu yakasına gidebilirseniz Kadıköy'de bilgisayarcıların olduğu meşhur çarşı vardı orada sorununuzu halledebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı