İstanbul'da Denize Girilebilecek Yerler

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
3 arkadaş plaja gideceğiz. Florya gibi düşünüyoruz fakat şöyle bir şey var, Suriyelilerden ve yosundan yüzülmüyor diyor gidenler.

Sizden ricam, denize gidip memnun kaldığınız veya önerebileceğiniz plajlar nereler? Ücret çok problem değil. Adalar da olur. Çok fazla kalabalık olmasın.

Florya'da oturuyorum. Menekşe sahili var, halk pilaji. Giriş ücretsiz. Bir de yanında, belediye tesislerine doğru giderken Güneş plajı var. Orası ücretli, kumsalı daha iyi. 1 ay önce 60 km gidiş 60 km dönüş Silivri'ye gittik. Florya'nin denizinden farkı yok :) Arabaya park yeri bulamamız da cabası oldu. Ben beğenmedim yani.

Canım sıkılınca ve yüzmek isteyince dibimdeki Florya'ya gidiyorum. Yetiyor bana. Cok kaliteli detil tabii ki ama kesiyor en azından. Ben açildiğim için Suriyeliler rahatsız etmiyor, denizin 10 15 metre ilerisinde de yosun yok, girişte var. Denizin giris tarafi biraz pis. Ileri gittikçe şu güzelleşiyor. Artık boyunuza ve yüzme seviyenize bağlı.

Büyükçekmece var fakat hem Suriyeliler hem denizin biraz pis olması can sıkıcı. Fakat Gürpınar tarafı böyle daha sakin. Sebebi ise toplu taşıma o sahile gelmiyor. Biraz yürümeniz lazım. Taşlık alan ve direkt denize atlıyorsunuz. Eğer yüzmeyi bilmiyorsanız taşlık ama diz hizası yerler var. Fakat yüzme bilmiyorsanız acayip sıkıntı. Çünkü bazı yerler birden derinleşiyor.

Kumburgaz denizi güzel. Bizim gittiğimiz yer kumsal olmasına rağmen o kadar insan yoktu. Silivri güzel diyorlardı da ben hiç gitmedim. Çok uzak kalıyor bana.

Aslında İstanbul'da denize pek girilmez. Girilecek çok nadir yerler var. Onlar da yavaş yavaş hem pisleniyor hem sağ olsun ortamı çok kötüleşiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı