İstanbul'da okul kantin fiyatları belli oldu

@XEfe.Bey yapacak bir şey yok. Okul kantinleri de okula belli bir kira veriyor ve o parayı bir şekilde çıkarmaları gerekiyor. Kantinden alışveriş yapılmadıkça belki fiyat düşüşüne gidebilirler. Zamanında lisede okurken okuduğum lisenin kantininin fiyatı çok yüksekti. Okul olarak bir olmuştuk ve kantinden hiçbir şekilde alışveriş yapmadık. Evden getirdik, bir ay boyunca evden getirdiğimiz yemeği yedik. En sonunda kantinci, fiyatlarda indirime gitmek zorunda kalmıştı. Bir kişi bir kişidir arkadaşlar. Kantinden alışveriş yapmayın. Çay vb. gibi içecekler alırsınız kantinden.
Artık hiçbir şey almıyorum. Evde bazen annem bazen de ben hazırlıyorum. Kantinden yediğim tok tutmuyor, ekmeğin içi bomboş.

@XEfe.Bey en iyisini yaparsınız. Hiç değilse annen, ekmeğini dolu dolu koyar. Yemek yemenin bir anlamı olur.
@EmirElibol benim anlatmaya çalıştığım şey de bu. Okul kantincileri, okula kira ödeyebilmek için her şeyden aşırı kısıyor. Lise okuduğum zamanlarda, okuduğum okulun okul kantincisi bir tane küp şekeri alır. Bıçakla ortadan ikiye böler, bir şeker isteyenlere bunu atardı. İki şeker isteyenlere de bir tane atardı, üç şeker isteyenlere de iki atıyordu. Çayımı iki şekerli içerdim, bilerek üç şekerli çay isterdim ki iki şeker atsın.

@XEfe.Bey en iyisini yaparsınız. Hiç değilse annen, ekmeğini dolu dolu koyar. Yemek yemenin bir anlamı olur.
@EmirElibol benim anlatmaya çalıştığım şey de bu. Okul kantincileri, okula kira ödeyebilmek için her şeyden aşırı kısıyor. Lise okuduğum zamanlarda, okuduğum okulun okul kantincisi bir tane küp şekeri alır. Bıçakla ortadan ikiye böler, bir şeker isteyenlere bunu atardı. İki şeker isteyenlere de bir tane atardı, üç şeker isteyenlere de iki atıyordu. Çayımı iki şekerli içerdim, bilerek üç şekerli çay isterdim ki iki şeker atsın.

Sizin kantincinin yatacak yeri yok ayrı mesele. Benim okulumda başladığımızda 5TL'ye tam ekmek köfte yerdik ki mezun olurken de fiyatlar piyasaya göre daha ucuzdu.

Doğru zaten o konuda haklısınız. Fakat benim demek istediğim bir öğrencinin şu an okula gidiş maliyeti yol hariç en az günlük 25 TL.

Yol için abonman+dediğiniz gibi 125TL yemek parası 700TL civarı yapıyor. Hafta sonu evde obez gibi oturursanız tabii.

@EmirElibol çoğu okulun kantincisi böyle. Halam da zamanında okul kantininde çalıştı. Kantin sahibi, malzemeleri sürekli kısıtlı olarak koymamız için bize baskı yapardı diyor. Gönlüm el vermese de mecburen kısıtlı koymak zorunda kalıyordum, diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı