İstanbul'da ramazan pidesi halk ekmek büfelerinde 3 TL'ye satılacak

Yaptığım şey particilik değil, 3 TL'ye zararına satılmayacağını düşünüyorum ben. Normal pide atıyorum 10 liraysa onun 1-2 lira ucuzunda satarlar sadece. 1 ay sonra görürüz hep birlikte. Ha, gerçekten olursa da takdir ederim tabii.
Kesin "particilik" değildir. Kesin de gerçekleşince tebrik edersin. Teoride olan proje fikirlerini bile destekleyip yapılması muhtemel olan şeylere laf atman gerçekten bunu yapacağını gösteriyordur. :D

Tebrik etmek zorunda değilsin, senin tebrik etmene ihtiyaçları olduğunu da sanmıyorum. Belediyecilik görevlerini iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Bunu tebrik etmek ya da etmemek kişiye kalmıştır. Fakat bizim ülkede fikrine ters düşünler iyi bir şey yapsa dahi tebrik etmezsin. Neden mi? Çünkü takım tutar gibi parti tutarsın, bunu da hiçbir zaman kabullenmezsin. :)

Ekmeği de ucuza satmak için tavizler verdiler. Başardılar mı? Başardılar. Aynısını pidede de yapmak istiyorlar, yapabilirler mi? Kuvvetle muhtemel yapacaklardır, olağanüstü bir şey olmazsa yaparlar. Yapamama ihtimalleri var mı? Tabii ki de var. Fakat yapmaya çalışmaları bile bir görevlerini yaptıklarını gösterir.

Kesin "particilik" değildir. Kesin de gerçekleşince tebrik edersin. Teoride olan proje fikirlerini bile destekleyip yapılması muhtemel olan şeylere laf atman gerçekten bunu yapacağını gösteriyordur. :D

Tebrik etmek zorunda değilsin, senin tebrik etmene ihtiyaçları olduğunu da sanmıyorum. Belediyecilik görevlerini iyi şekilde yapmaya çalışıyorlar. Bunu tebrik etmek ya da etmemek kişiye kalmıştır. Fakat bizim ülkede fikrine ters düşünler iyi bir şey yapsa dahi tebrik etmezsin. Neden mi? Çünkü takım tutar gibi parti tutarsın, bunu da hiçbir zaman kabullenmezsin. :)

Ekmeği de ucuza satmak için tavizler verdiler. Başardılar mı? Başardılar. Aynısını pidede de yapmak istiyorlar, yapabilirler mi? Kuvvetle muhtemel yapacaklardır, olağanüstü bir şey olmazsa yaparlar. Yapamama ihtimalleri var mı? Tabii ki de var. Fakat yapmaya çalışmaları bile bir görevlerini yaptıklarını gösterir.

Ramazan gelmeden savunmaya gard almaya başladın sakin yahu. Bir dur önce satmaya başlasınlar. 😅

Ramazan'da dayılarımızı Halk Ekmekleri'nin önlerinde birbirlerini ezerken göreceğiz herhalde. 3 TL falan ama fırında 9-10 TL olan şeyi IHH 3 TL'ye satarsa yamyamlık kaçınılmaz olur. Hele önceden fırın yoktu diyen amcalarımız sömürecektir. Bize pek kalacağını sanmıyorum.

Bu sene pide yemeyiz herhalde. 3 pide alsan 30 TL. 30 gün de 900 TL para eder. Asgari ücret 4000 TL. :D

Ramazan gelmeden savunmaya gard almaya başladın sakin yahu. Bir dur önce satmaya başlasınlar. 😅
Olan bir şeyi olmamış gibi göstermeye çalışıyorsun inatla hala :). İnatla anlamak istemiyorsun. Dostum sana örneklerini gösterdim, keza arkadaş da aynı şekilde. Hala bu neyin kabullenememesi?

Hayırlısıyla halk ekmeği nasıl ucuza satıyorlarsa aynı davranışı bunda da gösterecekler. Daha neyin inadı, çekememezliği bu?

Bir tebrik etmek, helal olsun demek çok zor bir şey değil. Bunu düşünmeleri bile halkı önemsediklerinin bir göstergesidir.

Son düzenleme:
Olan bir şeyi olmamış gibi göstermeye çalışıyorsun inatla hala :). İnatla anlamak istemiyorsun. Dostum sana örneklerini gösterdim, keza arkadaş da aynı şekilde. Hala bu neyin kabullenememesi?

Hayırlısıyla halk ekmeği nasıl ucuza satıyorlarsa aynı davranışı bunda da gösterecekler. Daha neyin inadı, çekememezliği bu?

Bir tebrik etmek, helal olsun demek çok zor bir şey değil. Bunu düşünmeleri bile halkı önemsediklerinin bir göstergesidir.
Bunu başka bir parti yapsa en ilk tebrik eden olurdu merak etme. Daha önceki haberlere bak, bu tür haberlerin başka partiler tarafından (muhafazakar olduğunu iddia eden partiler) yapıldığını söyleyen haberlerde ilk başta olur. Her zaman destekler, desteklemeyene de kızar.

Fakat insan yapılmasını istemediği şeyi yapınca komik oluyor. Yoksa bunu desteklemesi ya da desteklememesi umurumda değil. Onun desteğine ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum. Sadece yapılmasını istemediği şeyleri, kendisinin yapması abes oluyor. Buna değindim.

Keza ortada uçuk bir iddia da yok. Belli şeylerden taviz vererek yapılabilecek bir iş ki ekmekte bu işi başardılar. Pide de başarma ihtimalleri var, başaramama ihtimalleri de var ama bunun üzerinde çalışmaları bile görev bilincinde olduklarını gösterir. Bu işi tebrik almak için de yaptıklarını sanmıyorum. Kimse görevini yaptı diye tebrik edilmeyi beklememeli. Fakat ülke öyle bir hale geldi ki görevini yapan birini görünce insanlar duygulanıyor. :)

Savunmayla alakası yok. Yukardaki yazıda da belirttiğim gibi olay senin bu tür davranışlara kızıp kendinin aynı şeyi yapman. Ve sonrasında da "partici değilim" demen. Ya çıkıp "arkadaşlar ben particiyim" diyeceksin ya da bu konuya hiçbir şey yazmayabilirsin. Olumsuz bir şey yazınca yapılmasını istemediğin şeyi kendin yapmış oluyorsun. Bu da oldukça abes bir davranış değil mi?

İsteyen istediğini destekler, istediğine köstek olur. Buna karışan yok. Olayı anlamıyorsun, anlıyorsan da sana abes gelmiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye ait halk ekmek büfelerinde 330 gramlık ramazan pidesinin 3 TL'ye satılacağını açıkladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok mükemmel güzel haber bence. Geçen yıl yumurtalı pide 7 liraya satılıyordu.
APK'lılar hem üzgün hem mutlu.

Geri
Yukarı