İstanbul'da Süleymancılara ait bir yurtta şiddet uygulayan yurt görevlisine soruşturma başlatıldı

Milyonlarca adam içinden böyle bozuklar çıkabilir. Tsk içinde askerlik yapan pkk'lılar var mesela. Bunlar yüzünden Tsk'nın ismine leke getirmez.
Taciz ve tecavüzün türlü büyük günahtır ve büyük suçtur. Yapan kişilere gerekli ceza verilmelidir. Ama burada bu konu propaganda malzemesi olarak kullanıyor. CHP'de 33 taciz tecavüz vakası gerçekleşti hepsinin üstü kapatıldı. Birisi çıkıp CHP kapatılsın dedi mi? Tepki gösterenbir avuç insan tecavüz edilen taraftı onlar da susturuldu. Diğer partilerde de çıkmıştı böyle vakalar yine üstü örtüldü. Tüm bunlar olurken dünyanın her yerinde kurumları olan 30-40 senedir dini eğitim veren kurumlar için sesler çoğalıyor. Madem taciz-tecavüze tepkilisiniz gidin para babalarının parti veya dernek içlerinde gencecik kızlara tecavüz edip de makamından dolayı kapanan olaylara tepki gösterin. "Seni işe aldım bedelini öde sen benimsin" diyen adama hiçbir şey oldu mu? 140jurnos tecavüz iddialarının hemen üstü kapatıldı. Gücün, iktidarın ve paranın herşeyi kolayca manüple edebildiği dünya düzeninde yaşıyoruz.
Dostum konu A,B,C partisi değil ben hepsine aynı mesafedeyim. Keza 140Journos olayında kız dava açacağını belirtmişti. Umarım da açmıştır. Zaten konuştuğumuz olayımız tam olarak din, dil, ırk, para farketmeksizin bir kitle ve/veya birey üzerinde hükümranlık verilen yerlerde bunlar yapılabilen şeyler. Konu insanların bunlara izin vermesi. Şikayet ederken siyasi, mali veya dini bir durumdan ötürü çekinmesi. Çekinmemek gerek. Keza bu ülkede siyasi partiler gözümde eşdeğer. Konu eğer siyaset ise iktidarlar her daim değişir. Biri gelir biri gider. Güç birinin elinde diye ona tamah etmek zaten yanlış. Keza CHP demişsin muhalif olsa dahi hep derim CHP'nin de bir gücü var. Ve bu gücü kötüye o da kullanıyor ise o da yargılanmalı. Keza CHP içinde böyle bir olay var ise ki var dediğin için var olarak alıyorum bunu iktidar kanadından bu adamlara karşı neden bir yaygara, neden bir araştırma, neden bir ceza yaptırımı gelmiyor. İnsanların yediği yemek bile siyasete alet iken neden bunlar gün yüzüne çıkmıyor? Demek ki hepsi aynı dümeni tutuyor. Demek ki hepsi güçlünün yanında. Taciz, tecavüz, işkence vs gibi insanlık suçları nerede ve ne şekilde kim tarafından icra edilir ise edilsin zaten yargılanmalı, cezalarını çekmeliler. Keza yargılama da bu sapık zihinleri durdurmaz pek ama malum insan hakları vs gibi konular var. Yani işin özeti konu şu ki bir çuval içinde olan çürükler o çuvalda olan diğerlerini de zamanla çürütür. İçlerindeki çürüklere izin veren her kurum istemsiz dahi olsa lekenlenmeye ve çürümeye müsaittir.

Kuzenim bunların yurdunda kaldı, çocuk hasta günde 3 kez ilaç almak zorunda ve ilaçlardan biri gün ortası eğer almazsa fenalaşıyor.

Öğretmeni ramazan ayında bunu hastanelik etmiş döverek "neden hastasın" diyerek, öğrencilerde kuzenim yurda geri dönünce onu merdivenden itmiş "ateist" diyerekten vb.

Sağ ayağından 17 ameliyat oldu, 14 tane platin takıldı ayağına, kuzenim 5 yıl yürüyemedi bunlar yüzünden.
Sonuç olarak soruşturma bile açılmadı üstü örtüldü.

Bu adamlar bir avuç serserinin teki, yurtlarına gidilmez, kurslarına gidilmez, yolda gördüğünüzde selam verilmez selam alınmaz.
@241046 seçim sonrası muhtemelen göreceğimiz şeyler.

Seçim sonrası 1 gecede tüm tarikatlar puf olmalı.

Cemaatlerin, tarikatların, yurtların faydalı olduğunu düşünenlerle birlikte, bütün bu yapılar kapatılmalıdır. Kafa kesmekten, işkence yapmaktan, tecavüz etmekten, insanları intihara sürüklemekten, skandallar yaratmaklardan başka bir şeye yaramıyorlar.

@Elan Morin Tedronai ama olsun yahu. Bunların yurdu müthiş, buraya gitmiyorsan Müslüman deme kendine. Çoğunun zihniyeti bu şekilde.

Yani KYK yurdunu daha kötü beklerdim açıkçası ama KYK yurdunda daha çok kalmayı sevdim. Tek bir odada 8 kişi kalıyor resmen. Hatta utanmasalar ortayada ranza koyacaklar.

İyi bir yer değil. En kısa özet söylenecek kelime bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı