İstanbul'da Süleymancılara ait bir yurtta şiddet uygulayan yurt görevlisine soruşturma başlatıldı

Aynı yurta 14 yaşında bir çocuk bundan 2 sene önce dövülerek öldürüldü, ve sonucunda hiçbir şey olmadı.

Bak işte buna kanım dondu başlarındaki sözde büyük olacak izliyorlar ne burası arabistan?
Şeriat mı yönetiyor ülkeyi? Halkı sömürenler belli hepsi aynı kafada kökten değişmesi lazım sistemin.

Göndermesinler o zaman bizene? Haberlerde her gün görüyoruz bu tarz niye gönderiyorlar hala anlamadım.

Bak işte buna kanım dondu başlarındaki sözde büyük olacak izliyorlar ne burası arabistan?
Şeriat mı yönetiyor ülkeyi? Halkı sömürenler belli hepsi aynı kafada kökten değişmesi lazım sistemin.

Bu haberi ilk bizim forumda görmüştüm. Çok etkilendim. Sessiz, kimseye zararı olmayan çocuklara yapıyorlar özellikle. Güçleri onlara yetiyor. İşin daha kötüsü buna sebep olanların cezalandırılması.

O tecavüz olaylarının olmadığı kurum yok. Partilerde, üniversitelerde, derneklerden vs.
Eeee bu orada da olması gerektiğini mi gösteriyor? Tecavüz var diye bunu meşru mu kılıyor? Tecavüzün olması değil burada konu bu adamların Allah, kitap diye gezip bunları yapması.

O tecavüz olaylarının olmadığı kurum yok. Partilerde, üniversitelerde, derneklerden vs.

Kardeşim bu pisliği yapanlar belli, hepsi geri kafalı cahildir ve ölmeyi hak ediyorlar.
Bu insanların kimler kimin gibiler olduğunu hepimiz biliyoruz.
Bana kimse bunlar her yerde var vs. demesin temize çıkartmaya çalışmayın tavrım net arkadaşında bahsettiği gibi sesi çıkmayan masum insanları tecavüz ediyorlar öldürüyorlar vs.
biz dur demezsek kim dur diyecek zaten başımız bozuk kim engelleyecek.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE süleymancılar yurdunda sadece 3 gün dayanabildim. Gerçi bir tamircinin yanında aynı şekilde 3 gün dayanabildim. Oradakiler genelde tarikat tarzında yetiştiriliyor. Ve dini dersler zorunlu. Derslere girmemezlik kaçamak yapmaya çalışanlara böyle şeyler yapanlar var. Üniversitelilere karşı görmedim ama lise için kalanlara kötü davranılıyordu. Gerçi onlar hafif yaramazlık yapıyordu ama yine de o kadar davranılmaması gerekiyor.

Yani bir olay ile özetleyeyim durumu. Oradaki bir görevli dini derste sohbet ederken bizimle çamaşır makinesında siyah ile beyaz çamaşır beraber yıkandığında renkleri karışmıyor diye söyledi sonra bizde karışır nasıl karışmaz falan demeye başlayınca sinirlendi ve benim sözümün üstüne söz mü söylüyorsun dedi. O zamandan zaten kıllandım. Sonrasında (bir gün sonra galiba) hem dişçi randevum hem de ehliyet için teorik sınava girecektim dersim çarşamba bittiği için erken Bursa'ya geleyim dedim. Sonra izin almaya çalışınca vay efendim sen dersleri önemsemiyorsun falan filan konuşmaya başladı. Neyse bir şekilde çıktım oradan odama gittim falan geldim geri dersi nasıl telafi ederim diye sordum haftaya geldiğinde yasin suresini ezbere okuyacaksın dedi (ki sınav için gideceğimi bildiği halde bunu söyledi) neyse bir şekilde ailem girdi araya gittim bursaya. Sonrasında ise KYK yurdu çıkana kadar bursa-bandırma arasında derslere gidip gelmeye başladım şehirler arası otobüs ile (40TL olduğu için çok yük olmuyordu. Hatta 30 35 TL olan biletlerde vardı)

Uzun lafın kısası dini yurtlar hiçbir zaman güvenilemez. Ha arkadaşım orada liseden beri onlarda kalmış birisi. O alışkın. Başka bir arkadaşımda aynı şekilde alışkın ama sırf bu tavırlarından dolayı kavga edip yurttan ayrılmış. Tek avantajlı olduğu yönü fiyatı. Ki onu da zaten kendi yanlarına çekmek için bir aracı olarak kullanıyorlar. 2500TL idi senelik galiba ücreti.

Eeee bu orada da olması gerektiğini mi gösteriyor? Tecavüz var diye bunu meşru mu kılıyor? Tecavüzün olması değil burada konu bu adamların Allah, kitap diye gezip bunları yapması.

Milyonlarca adam içinden böyle bozuklar çıkabilir. Tsk içinde askerlik yapan pkk'lılar var mesela. Bunlar yüzünden Tsk'nın ismine leke getirmez.
Taciz ve tecavüzün türlü büyük günahtır ve büyük suçtur. Yapan kişilere gerekli ceza verilmelidir. Ama burada bu konu propaganda malzemesi olarak kullanıyor. CHP'de 33 taciz tecavüz vakası gerçekleşti hepsinin üstü kapatıldı. Birisi çıkıp CHP kapatılsın dedi mi? Tepki gösterenbir avuç insan tecavüz edilen taraftı onlar da susturuldu. Diğer partilerde de çıkmıştı böyle vakalar yine üstü örtüldü. Tüm bunlar olurken dünyanın her yerinde kurumları olan 30-40 senedir dini eğitim veren kurumlar için sesler çoğalıyor. Madem taciz-tecavüze tepkilisiniz gidin para babalarının parti veya dernek içlerinde gencecik kızlara tecavüz edip de makamından dolayı kapanan olaylara tepki gösterin. "Seni işe aldım bedelini öde sen benimsin" diyen adama hiçbir şey oldu mu? 140jurnos tecavüz iddialarının hemen üstü kapatıldı. Gücün, iktidarın ve paranın herşeyi kolayca manüple edebildiği dünya düzeninde yaşıyoruz.

Geri
Yukarı