İstanbul'da suya yüzde 15.62 zam geldi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) zam için toplandı, kararlar sonucunda oy birliğinde suya 15.62 zam teklifi kabul edildi.

Güne zam ile başlamak da pek iyi değilmiş. İstanbul'da yaşamıyorum ancak zamların illaki bize de sarkacağını düşünüyorum. Bize de gelir gibi hissediyorum, umarım gelmez. Her şeye zam geliyor zaten, her şey git gide pahalanıyor. Ekmek bile 1.5-2 TL olmuş, sonumuz kötü. Kaynak.

Son düzenleme:
Bir gün de bir şey ucuzlasın arkadaş ya. 19 yaşına geldim ayrı eve çıkmaya korkuyorum bu faturalardan, kiralardan. Cidden bıktık.
Küçük şehirde yaşamanın en büyük avantajları. Sakin ve ucuz. Büyük şehirlerde nasıl yaşıyorsunuz gerçekten anlamıyorum ben. İstanbul falan bana çok ürkütücü geliyor.Özellikle kalabalığı.
İzmir'de yaşıyorum ama alışınca küçük şehir için aynısını düşünüyorsunuz hocam. Kafama estiğinde Alsancak'a gidebilme özgürlüğü (gitmesem bile) güzel geliyor. Ya da istediğim her şeye çok rahat ulaşabiliyorum. Tatillerde küçük şehre gittiğimde çok daralıyorum mesela. Ucuzluğu ve sakinliği konusunda haklısınız tabi.

İzmir'de yaşıyorum ama alışınca küçük şehir için aynısını düşünüyorsunuz hocam. Kafama estiğinde Alsancak'a gidebilme özgürlüğü (gitmesem bile) güzel geliyor. Ya da istediğim her şeye çok rahat ulaşabiliyorum. Tatillerde küçük şehre gittiğimde çok daralıyorum mesela.
Bashettiğim büyük şehir mantığı o değil tam olarak aslında. Her çeşit insan var, çok kalabalık ve bazı yerler belirli bir şehirleşmeyle değil de eskiden gelen insanlar ev yapmış olmuş bitmiş gibi geliyor. Bunun yanında da sanki sürekli bir koşuşturmaca var gibi geliyor bana nedense. Yani sakinlikten fazla uzak geliyor. Zaten internette gördüğümüz gibi metrolar falan o kadar kalabalıksa cidden bence hiç yaşanacak yer gibi değil. Ankara biraz daha makul ama İstanbul bana çok uzak geliyor. Benim kafamda hiçbir zaman çıkayım gezeyim,arkadaşlarla buluşalım falan olmadığı için o yüzden de böyle düşünüyor olabilirim. Ama mesela bakıyorum adamlar şehir içinde bile okula 2 saat yol gitmesi gerektiğini söylüyorlar. Ben evden dolmuşa biniyorum(tabiki metro falan yok evet binip para verip gidiyoruz :D) kısa sürede okuldayım. Şehrin en uzak yerine yürüsem bile 1 saat anca tutar.
Büyük şehirlerde tek sevdiğim şey altyapılar. Şehir küçük olunda pek önemsenmiyorsun.

Küçük şehirde yaşamanın en büyük avantajları. Sakin ve ucuz. Büyük şehirlerde nasıl yaşıyorsunuz gerçekten anlamıyorum ben. İstanbul falan bana çok ürkütücü geliyor. Özellikle kalabalığı.

Aslında ülke nüfusu iyi ama herkes istanbula geldiği için burada fazla.

Bashettiğim büyük şehir mantığı o değil tam olarak aslında. Her çeşit insan var, çok kalabalık ve bazı yerler belirli bir şehirleşmeyle değil de eskiden gelen insanlar ev yapmış olmuş bitmiş gibi geliyor. Bunun yanında da sanki sürekli bir koşuşturmaca var gibi geliyor bana nedense. Yani sakinlikten fazla uzak geliyor. Zaten internette gördüğümüz gibi metrolar falan o kadar kalabalıksa cidden bence hiç yaşanacak yer gibi değil. Ankara biraz daha makul ama İstanbul bana çok uzak geliyor. Benim kafamda hiçbir zaman çıkayım gezeyim,arkadaşlarla buluşalım falan olmadığı için o yüzden de böyle düşünüyor olabilirim. Ama mesela bakıyorum adamlar şehir içinde bile okula 2 saat yol gitmesi gerektiğini söylüyorlar. Ben evden dolmuşa biniyorum(tabiki metro falan yok evet binip para verip gidiyoruz :D) kısa sürede okuldayım. Şehrin en uzak yerine yürüsem bile 1 saat anca tutar.
Büyük şehirlerde tek sevdiğim şey altyapılar. Şehir küçük olunda pek önemsenmiyorsun.
Evet, zaman sıkıntısı çok kötü. Lisem yakındı 20 dakikada yürüyordum ama saat 6'da kalkıp 8.30'daki derse yetişmeye çalışanlar oluyordu. Ben de son gittiğim dönem 40 dakikada falan varıyordum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı