İstanbul'da tasarlanan masa nereye yaptırılır?

WhoWalksAlone

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba!

İstanbul'da yeni bir ev tuttum sayılır arkadaşlar. Aslında birkaç ay önce tuttum ancak corona vs. yüzünden ancak vakit bulabildim çalışma masası işine girişmeye.
Dün gece uzun uğraşlar sonucu gayet basit ve modüler olan bir masa tasarımını babam ile tamamladık. Şu anda elimde çizimler yok çünkü karalama şeklinde, düzgün bir çizim yapmadan tasarladık ancak tabii ki yakın bir zamanda tam tasarım çizimini de paylaşıyor olacağım. Fakat o zamana kadar yaptırmak istediğim masayı önce anlatıp sonrasında sizlerden öneri isteyeceğim.

Masamın demir bir iskeleti olacak arkadaşlar. Demir profillerden olacak tüm ayaklar ve bu ayaklar aynı zamanda masanın tahta olan kısmının altını da çevreleyecek. Anlayacağınız masanın suntalam olmasını istediğim üst bölümünü çıkardığımızda üstüne herhangi bir tahta vs. koyulabilen türden bir ayaklı iskelet kalmış olacak. İşten anlayan arkadaşların bunu anladığını düşünüyorum. Tahta kısmına geçelim. 18 mm kalınlığında 140 cm ve 120 cm genişliklerinde ve 60 cm derinliğinde iki adet suntalam masa tahtası istiyorum. Bunlar iskeletin kenarından iç kısmına doğru çıkmış olan küçük metal parçalara minik vidalarla tutturularak iskelete sabitlenebiliyor ya da sökülebiliyor olacaklar. Masa şu ana kadar anlamış olmanız gerekiyor zaten l şeklinde olacak. 120 Cm'lik kısım 140 Cm'lik kısmın kenarına delinmiş olan deliklere doğru girip çıkabiliyor olacak. Ancak bu noktada şöyle bir şey istiyorum. 140 Cm'lik parçanın her iki tarafına da 120 Cm'lik parçanın ucuna eklenmiş olan çıkıntıların girebileceği delikler delinecek. Böylece masayı istersem sol köşe, istersem sağ köşe olarak kullanabileceğim şekilde duruma göre değiştirebiliyor olacağım. Ek olarak belirtmeliyim ki, masanın iskeleti de modüler olmalı. Böylece tamamen sökülüp kolayca taşınabilecek. Sanırım bu kadar anlatım yeterli. Şimdi asıl önemli konuya geçelim.

İstanbul ümraniye'de yaşıyorum arkadaşlar. Memleketim burası olmadığı için kendi tanıdığım birine yaptırma gibi bir durumum yok. Bu sebeple sizlerin bildiği işçiliği güzel, fiyat olarak beni üzmeyecek bir marangoz ya da bu işleri yapan iş yeri tanıdığı-bildiği olan var mı sormak istiyorum. Basit bir şekilde özetlemek gerekirse, istenen ölçülerde demir iskelet ve suntalam gerekli masam için ve tüm bunlar modüler bir şekilde yapılacaklar. Zaten Suntalam'ın modüler olma gibi bir durumu yok. Yukarıda da anlattığım gibi 140 cm ve 120 cm olmak üzere iki parça yapılacak yalnızca. Demir iskelet modüler olacak ki bu da vida vs. gibi şeylerle sıfıra sıfır bir şekilde birbirine bağlanabilir, tutturulabilir yani birleştirilebilir olmalı.

Eğer bildiğiniz, işçiliği iyi, fiyat olarak afaki fiyatlar istemeyecek ve isteklerimi kendisine anlattığımda beni düzgünce anlayıp yapıp sonrasında evime gönderecek bir İstanbul içi tanıdığınız yer varsa ve bana söyleyebilirseniz çok sevinirim. İstanbul dışı tercih etmiyorum çünkü masayı vs. anlatmak için muhtemelen yüz yüze gelmemiz gerekecek ve böyle ağır bir şeyin kazasız belasız bir şekilde evime kargolanması da bir hayli zahmetli olduğu için İstanbul içi tercih ediyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir şey soracağım ben de kendi tasarımımı yaptırmak istiyorum. Benimki farklı benim isteğim cam bir panel ve panelin altına tam boy çekmece çekmeceye uzay montaj PC kurdurmak istiyorum yardım edebilir misin.Şöyle birşeyi çizdirmek ne kadar tutar?

Dosya Ekleri

• masam.jpg
    masam.jpg
    916,2 KB · Görüntüleme: 93
Hocam bir şey soracağım ben de kendi tasarımımı yaptırmak istiyorum. Benimki farklı benim isteğim cam bir panel ve panelin altına tam boy çekmece çekmeceye uzay montaj PC kurdurmak istiyorum yardım edebilir misin.Şöyle birşeyi çizdirmek ne kadar tutar?
Kardeşim kendin de çizebilirsin. Ya da yalnızca yaptıracağın yer belli ise gidip konuşarak bu durumu anlatıp yaptırabilirsin. Boyutlarını belirle, ölçülerini al. Sonrasında git konuşarak yalnızca yaptır. Zaten ustalar sana çizip gösterirler. Çizdirmek için para vermene gerek yok ekstra.

Kardeşim kendin de çizebilirsin. Ya da yalnızca yaptıracağın yer belli ise gidip konuşarak bu durumu anlatıp yaptırabilirsin. Boyutlarını belirle, ölçülerini al. Sonrasında git konuşarak yalnızca yaptır. Zaten ustalar sana çizip gösterirler. Çizdirmek için para vermene gerek yok ekstra.
teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı