İstanbul'da UH-1H Helikopter Düştü

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Eğitim uçuşu için 10:32'de havalanan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait UH-1H tipi helikopter bilinmeyen bir sebepten ötürü acil iniş yapmaya çalışırken 11:02'de Sancaktepe'de düştü. İnsan olmayan bölgeye helikopteri çekmeye çalışırken kontrolü kaybettikleri belirtildi. 4 rütbeli personel şehit olmuştur. Bir rütbeli personel de ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır.

Son dakika... İstanbul'da helikopter düştü! 4 asker şehit oldu

Cok uzuluyorum boyle haberlere. Bu tarz kazalar oldugunda hep gundeme geliyor, sorusturma da baslatiliyor ama sonunda ne yapiliyor bu olaylarin engellenmesi o kismi hic ogrenemiyorum.

Bugun ben de merak edip arastirdim, bu model helikopterin yaptigi 5. kaza imis. ( Haber sitesinde gordum )

Bir albayımız, iki astsubayımız, bir de üsteğmenimiz bu elim kazada şehit düşmüştür. Ailelerine sabır, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Dileğim odur ki bu elim kazaların engellenmesi için gerekli modernizasyonların yapılması sağlanır. Şehitlerimizin mekânı uçmağ olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı