İstanbul'da yalama olmuş vida için laptop tamircisi önerisi

Beratcan Yaz

Hectopat
Benim laptopumun pilinin bir vidası yalama olmuştu yalama olmuş vidayı sökmesi için bir tanışa verdim. Lehim makinesı ile çıkarmaya çalışmış çıkarmış da ama pilin yalama olmuş vida ile olan bağlantısını eritmiş bir de vidanın girdiği yuvayı bozmus. Bakayım dedim vidanın yuvasının içinde vidanın bağlandığı demir yuva yok yalama olmuş vidayı söktüğü yerde. Şu an laptopun pilini 3 tane vida tutuyor öyle kullanıyorum.

Bu sorunu tamir edebilecek İstanbul'da iyi bir tamirci var mı?

Son düzenleme:
Pilde herhangi bir temazsızlık ve yerinden oynama durumu yoksa sorun olmaz. İlla yaptıracağım diyorsanız da kurumsal yerlere veya en iyisi laptopun garanti servisine götürün. Fiyat tuzlu olur ancak en iyi onlar yapar.

Laptopta hiçbir sorun teşkil etmiyor ama elime para geçerse yaptırırım.

Kurumsal yerlerden kast ettiğin yerlere örnek verebilir misin? Ben mycom bilgisayar diye bir yer var oraya götürmeyi düşünüyordum.

Kurumsal yerlerden kast ettiğin yerlere örnek verebilir misin? Ben mycom bilgisayar diye bir yer var oraya götürmeyi düşünüyordum.

Herhangi bir üreticinin servisliğini üstlenen yerler olabilir, kapılarında kocaman HP falan yazar. Bahsettiğiniz yeri bilmiyorum maalesef.

Yardımın için sağ ol reis. Fotoğraflarda gördüğün yerde sorun var hiçbir yer ile alakası yok ben böyle kullanmaya devam ederim bir sorun olmadığı sürece. Az bir şey esniyor diğer 3 vida sağ tarafa daha yakın olduğu için ama kullanılır.

Dosya Ekleri

• 20231109_185221.jpg
    20231109_185221.jpg
    203,3 KB · Görüntüleme: 7
  • 20231109_185311.jpg
    20231109_185311.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 9
  • 20231109_185200.jpg
    20231109_185200.jpg
    292,9 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Yardımın için sağ ol reis. Fotoğraflarda gördüğün yerde sorun var hiçbir yer ile alakası yok ben böyle kullanmaya devam ederim bir sorun olmadığı sürece. Az bir şey esniyor diğer 3 vida sağ tarafa daha yakın olduğu için ama kullanılır.

O zaman sorun yok, ileride esneme falan artarsa tamir ettirirsiniz ki olmaz gibi.

Pilin vidası nasıl yalama yapmayı becerebiliyorsunuz? Sürekli mi vidasını çıkarıyorsun veya uymayan dandik daha kalın ucu mahvolmuş tornavida mı kullandın?

Yeni konular

Geri
Yukarı