Çözüldü İstanbulkart aktarma fiyatı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BenKainatım

Centipat
Daha fazla  
Selam herkese;

09.08.2023 çarşamba günü toplu taşımaya zam gelmemişken bayrampaşadan kadıköye gittim. 336e otobüsü ve sonrasında eminönü-kadıköy vapuruna bindim otobüs 9,90 ₺ aldı vapur aktarma 3, 95₺ aldı. Dönüşte de tam tersi vapur 12,25 aldı otobüs 3,54 aktarma aldı. Benim sorum ise İBB'nin yayınladığı fiyat cetvelinde bu aktarma değerleri yok aktarmalar neye göre hesaplanıyor. Yayımlanan listede aktarma 8-9₺ arası görünüyor. Sormaktaki amacım ise yakında 2-3 aylığına kadıköye gideceğim abonman mı yaptırsam TL mi yükleyerek kullansam diye hesap kitap yapıyordum. Abonban 1177 TL 180 basış oldu. Kadıköye giderken güzergah güzel ama dönüşte 2 aktarma ile dönmek sıkıntı emimönünde otobüs peronlarını haliç metroya kadar çekmişler vapurdan inince bayağı yürümek gerekiyor ve otobüs te bizim bölgeye çok sık değil o yüzden abonman olursa dönüşte kadıköy de M4 kadıköy metrodan Marmara'ya oradan da yenikapıdan m1a veya m1b metrolarından birine binerek gelebilirim. Bu şekilde günlük 5 araç değiştirmiş oluyorum Total'de ama fiyatını hesaplayamıyorum. Eski fiyattan 29,64 yapıyor 2 gidiş ve 2 dönüş ve %51, 52 zamla yaklaşık 45₺ yapıyor 22 gün için desek te 990 TL yapıyor en ucuzu ama zamlı fiyatlarda aktarma ücreti nasıl etkilendi bilemiyorum işte herhangi bir yerde yazmayan bir fiyattan aktarma çekiyorlar. Teşekkürler herkese.

Konuyu hortlatayım Kadıköy'de ki işim bitti, aktarma mevzusu akbili tanımladığım için yani kişisel İstanbulkart sisteme bazı aktarma ücretleri yarım oluyormuş ondan kaynaklıymış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı