İstanbulkart ile bankamatikten para çekilir mi?

ardabeyy33333

Femtopat
Daha fazla  
İyi sosyaller arkadaşlar. Son dönemde bisiklet projesinden kazandığım miktarlar İstanbul kartıma yattı fakat ben çok fazla toplu ulaşım kullanmıyorum. Paranın da hesapta kaldıkça değer kaybettiğini biliyoruz. Nakit olarak çekmek istiyorum, bunun yöntemi var mı? Bankamatikten çekilebileceği haberleri var ama ben denedim yapamadım. Varsa bilen çözümü olan yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi Sosyaller arkadaşlar. Son dönemde bisiklet projesinden kazandığım miktarlar İstanbul kartıma yattı fakat ben çok fazla toplu ulaşım kullanmıyorum. Paranın da hesapta kaldıkça değer kaybettiğini biliyoruz. Nakit olarak çekmek istiyorum, bunun yöntemi var mı? Bankamatikten çekilebileceği haberleri var ama ben denedim yapamadım. Varsa bilen çözümü olan yardımcı olursa sevinirim.

Mümkün.

İstanbulkart ile ATM'lerden para çekmek mümkün olacak​

İstanbulkart; Türkiye genelinde 50 bini aşkın ATM ve yaklaşık 2,4 milyon ödeme noktasında, dünya genelinde ise 190 ülke, 2 milyon ATM ve 42 milyonu aşkın noktada kullanılabilecek bir ön ödemeli bir karta dönüşecek. İstanbulkart'ın, banka kartına gerek duymaksızın tüm ATM'lerden para çekme veya yatırma işlemlerinde de kullanılabilecek.

DHA haberinde, İstanbulkart varsa banka kartlarını da taşımaya gerek kalmayacak ifadesi kullanıldı. TROY özelliği sayesinde Türkiye genelindeki tüm ATM'lerden para çekme veya yatırma işlemi yapılabileceği vurgulandı. İstanbulkart'ın hesabında ne kadar bakiye varsa, en yakın ATM'den o miktarda nakit çekim yapılabilecek.

İstanbul kart dediğimiz NFC kart tarzı bir şey hocam. ATM'lerde kullanamayız. Parayı geri çekemezsin fakat Migros gibi anlaşmalı yerlerde kullanabilirsin.

Mümkün.

İstanbulkart ile ATM'lerden para çekmek mümkün olacak​

İstanbulkart; Türkiye genelinde 50 bini aşkın ATM ve yaklaşık 2,4 milyon ödeme noktasında, dünya genelinde ise 190 ülke, 2 milyon ATM ve 42 milyonu aşkın noktada kullanılabilecek bir ön ödemeli bir karta dönüşecek. İstanbulkart'ın, banka kartına gerek duymaksızın tüm ATM'lerden para çekme veya yatırma işlemlerinde de kullanılabilecek.

DHA haberinde, İstanbulkart varsa banka kartlarını da taşımaya gerek kalmayacak ifadesi kullanıldı. TROY özelliği sayesinde Türkiye genelindeki tüm ATM'lerden para çekme veya yatırma işlemi yapılabileceği vurgulandı. İstanbulkart'ın hesabında ne kadar bakiye varsa, en yakın ATM'den o miktarda nakit çekim yapılabilecek.
-ecek/acak, şu an böyle bir şey yok. Bu olay 2019'dan beri konuşuluyor.

İstanbulkart dediğimiz NFC kart tarzı bir şey hocam. ATM'lerde kullanamayız. Parayı geri çekemezsin fakat Migros gibi anlaşmalı yerlerde kullanabilirsin.

Mümkün dedim kesin demedim ama evet üzgünümm bilmiyordum.

İstanbul kart dediğimiz NFC kart tarzı bir şey hocam. ATM'lerde kullanamayız. Parayı geri çekemezsin fakat Migros gibi anlaşmalı yerlerde kullanabilirsin.

İşbankası atmlerine ek birşey takmış ama kartı oraya dokundurduğumda şuanda işlemi gerçekleştiremiyoruz diyor. Muhtemelen gelecekte olacak fakat bu forumda gördüğüm bir yoruma göre akbanktan çekmişler denedim yapamadım..

Geri
Yukarı