İstanbul'un yaşanılabilecek yerleri

İstanbul'un en iyi yeri neresi biliyor musun? İstanbul'un dışı.
Konumuzun dışında olucak ama: Konya nasıldır? Gelecekte Konya'ya taşınmayı düşünüyorum da.
Konya, Kayseri gibi yerlerden uzak durun. Beşeri imkanları ne kadar iyi olursa olsun insanlarının kafa yapısı mahveder hayatınızı. Konya'nın yine neyse ama Kayseri Allah'ın unuttuğu yer gibi, hiçbir doğal güzellik yok.
Manisa, Denizli, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta gibi şehirler yaşama elverişli yerlerdir.
Deniz önemli değil. İçebileceğim su olsun yeter :) Burada deniz var da neye yarıyor (Karadeniz'e ve Marmara Denizi'ne kıyısı var Kocaeli'nin) :D
Konya'nın suyu harika, her geçtiğimde en az 3 litre içiyorum.

Konya, Kayseri gibi yerlerden uzak durun. Beşeri imkanları ne kadar iyi olursa olsun insanlarının kafa yapısı mahveder hayatınızı. Konya'nın yine neyse ama Kayseri Allah'ın unuttuğu yer gibi, hiçbir doğal güzellik yok.
Manisa, Denizli, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta gibi şehirler yaşama elverişli yerlerdir.

Konya'nın suyu harika.
Onlardan birini önermeni istesem hangisini önerirdin?
Kocaeli'den iğrenmeye başladım iyice.

Üstad bende Esenyurt’ta yaşıyorum. Güzelyurt Mahallesinde olduğumdan ve burada konut fiyatları Esenyurt’un içine göre daha yüksek olduğundan daha oturulası bir yer. Esenyurt’un Bakırköy’ü gibi.

Beylikdüzü gerçekten güzel. Lise döneminde Beylikdüzü’nde yaşayan öğretmenlerimize hâlâ gider geliriz arkadaşlarla. Gerçekten çok kaliteli siteler var.

Küçük sakin yer istiyorsan Isparta, şehir içinde birçok su kaynağı da var. Büyük şehir istiyorsan diğerlerinin karşılaştırması, isteklerin hakkında daha fazla detay gerektirir.
Sakin olsun, küçük olsun, fakat keşfedilmemiş bir kabile topluluğu gibi ilkel de olmasın. Yani:
Sakin+küçük+modern=isteklerim.

Üstad bende Esenyurt’ta yaşıyorum. Güzelyurt Mahallesinde olduğumdan ve burada konut fiyatları Esenyurt’un içine göre daha yüksek olduğundan daha oturulası bir yer. Esenyurt’un Bakırköy’ü gibi.

Beylikdüzü gerçekten güzel. Lise döneminde Beylikdüzü’nde yaşayan öğretmenlerimize hâlâ gider geliriz arkadaşlarla. Gerçekten çok kaliteli siteler var.
Dostum bu dediğin E5'in karşısında olan yer değil mi? Oraları ben de çok istiyorum. Orası olmaz ise Beylikdüzü tarafına da geçeriz.

Arnavutköy'u öneririm. Ama Beşiktaş Arnavutköy değil. İlçe olan Arnavutköy. Ev fiyatları hakkında bilgim yok ama güzel yer. Özellikle benim bulunduğum yer mükemmel. İstersen anlatabilirim.

Denize ve Havalimanına yakın. Şimdi Avlu34 diye bir AVM açıldı. Her şey yok ama güzel bir yer. İnsanları iyi. Tek sıkıntısı elektronik ürün satan yani Vatan, Teknosa, Mediamarkt gibi yerler yok. Sadece Avlu34'te Kaya Bilişim var ama yetersiz ve bazı ürünleri pahalı. Bol bol ormanlık alan var. Düşün.

Yeni konular

Geri
Yukarı