İstatistik bölümü nasıldır?

Sence data science para var mı ve yurt dışında iş imkanı cok mu hocam şimdeden Python kasmaya başladım yabancı dilde var

Var.
Uluslararası konteyner taşımacılığı yapan bir firmada gümrük ve raporlama üzerine çalışıyorum. İstatistikle ilgili şeyler tabii ki kullanıyorum ama okuduğum bölümün hakkını veriyor muyum kesinlikle hayır.. Ama şu konuda çok faydasını görüyorum okuduğum bölümün, raporlama yaparken özellikle diğer çalışma arkadaşlarımdan daha hızlı yapıyorum bir çok şeyi. Özellikle excelde makro işime yarıyor çok. Onun dışında SPSS bilgim, Matlap bilgim, R bilgim falan köreldi kullanmadığım için.
Kral anlamadım tavsiye ediyor musun etmiyor musun? Ben istatistik okurken pc programlama da okuyacağım aynı anda.

allah razı olsun hocam çok iyi bir insansın derslerim böyle 1.sınıf 1.dönem için
Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı
Olasılığa Giriş
Matematik 1
Lineer Cebir 1
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I
Türk Dili I
Kanka sen bu bölümü okuyorsun anladigim kadarıyla olasılık permütasyon kombinasyon bolmu bölümde ve zor mu sence

Son düzenleme:
Var.

Kral anlamadım tavsiye ediyor musun etmiyor musun? Ben istatistik okurken pc programlama da okuyacağım aynı anda.

Kanka sen bu bölümü okuyorsun anladigim kadarıyla olasılık permütasyon kombinasyon bolmu bölümde ve zor mu sence
aü demi hocam açık öğretim

Var.

kanka ben kayıt yaptım gitmedim bu sene gidecem :D

Reis merak ettim orada neden çalışıyorsun ve bölümle ilgisi var mı işinin sadece merak ettim özel değilse maaşın ne kadar istersen cevap vermeyebilirisn ama bizden büyüklerin tecrübüseni dinleyip ona göre yol haritası çizecğeim ondan soruyorum
Yaşadığım şehirde fazla bir seçeneğim yok. İstanbul'da yaşamış olsam çok daha farklı şeyler olabilirdi ama ufak şehirin de imkanları ufak oluyor, Büyük şehirde yaşamakta ben istemiyorum.
Maaşım şuan 12.500..
İşimin okuduğum bölüm ile ilgisi yok. Birlikte çalıştığım arkadaşlardan birisi matematik mezunu, biri iktisat, biri de utf mezunu. Sadece işimi yaparken öğrendiğim şeyler çok işime yarıyor. Özellikle excel makro..
Bölümü tavsiye ederim, sonuçta ben istatistik alanında gitmediğim halde iş buldum. Sınıf arkadaşlarımdan akademisyen olan da var, mağazada müdür olanda var işsiz de var. Kendi istatistik ve analiz firmasını kuranda var. Birazda sizin azminize ve kendinizi geliştirmenize kalmış bir şey. Ben mezun olduğum gibi iş buldum ve ister istemez alandan uzaklaşıp işimin alanına yöneldim. Ama sınıf arkadaşlarım falan hepsi iş güç sahibi.
Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden mezunum.

Yaşadığım şehirde fazla bir seçeneğim yok. İstanbul'da yaşamış olsam çok daha farklı şeyler olabilirdi ama ufak şehirin de imkanları ufak oluyor, Büyük şehirde yaşamakta ben istemiyorum.
Maaşım şuan 12.500..
İşimin okuduğum bölüm ile ilgisi yok. Birlikte çalıştığım arkadaşlardan birisi matematik mezunu, biri iktisat, biri de utf mezunu. Sadece işimi yaparken öğrendiğim şeyler çok işime yarıyor. Özellikle excel makro..
Bölümü tavsiye ederim, sonuçta ben istatistik alanında gitmediğim halde iş buldum. Sınıf arkadaşlarımdan akademisyen olan da var, mağazada müdür olanda var işsiz de var. Kendi istatistik ve analiz firmasını kuranda var. Birazda sizin azminize ve kendinizi geliştirmenize kalmış bir şey. Ben mezun olduğum gibi iş buldum ve ister istemez alandan uzaklaşıp işimin alanına yöneldim. Ama sınıf arkadaşlarım falan hepsi iş güç sahibi.
çok kral adamsın hocam herkes senin gibi keşke yardımsever olsa son olarak kariyer planım nasıl
1.istatistiği bitirmek
2.açıköğretimden aü bilgisiyar prog bitirmek 2 senelik
3.ingilizce+almanca öğrenmek
4-almanyada yüksek lisans bunları yaptıktan sonra sence rahat iş ve iyi maaş alabilir miyim üstat

çok kral adamsın hocam herkes senin gibi keşke yardımsever olsa son olarak kariyer planım nasıl
1.istatistiği bitirmek
4-almanyada yüksek lisans bunları yaptıktan sonra sence rahat iş ve iyi maaş alabilir miyim üstat
Kanka okurken bitirilir mi acikogretimden pc programlama 2 yıllık ben istatistik okurken aynı anda pc programlama okuyacağım

Maaşım şu an 12.500..
İşimin okuduğum bölüm ile ilgisi yok. Birlikte çalıştığım arkadaşlardan birisi matematik mezunu, biri iktisat, biri de utf mezunu. Sadece işimi yaparken öğrendiğim şeyler çok işime yarıyor. Özellikle Excel makro.
Bölümü tavsiye ederim, sonuçta ben istatistik alanında gitmediğim halde iş buldum. Sınıf arkadaşlarımdan akademisyen olan da var, mağazada müdür olanda var işsiz de var. Kendi istatistik ve analiz firmasını kuranda var. Biraz da sizin azminize ve kendinizi geliştirmenize kalmış bir şey. Ben mezun olduğum gibi iş buldum ve ister istemez alandan uzaklaşıp işimin alanına yöneldim. Ama sınıf arkadaşlarım falan hepsi iş güç sahibi.

Ege Üniversitesi nasıldır sence?

1.istatistiği bitirmek
4. maddeden sonra yürür gidersin zaten.
Bölüm bitirmek bir şekilde oluyor, önemli olan bitince elinizde neler olduğu. Ben çok çalışan bir öğrenci asla olmadım, benim sadece bilgisayar derslerim iyiydi ve mezun olunca elimde excel, SPSS ve R vardı. Matamatik ve analiz derslerim hep geçmeme yetecek kadar oldu. Açıkçası bölümü seçerken de çok bilgim yoktu, bitirir bi iş buluruz diyerekten seçtim bölümü ve şükür işimden gücümden memnunum.
Ama şuan ki aklım olsa alanımda kesinlikle ilerlerdim. Hemen işe girmek yerine 1 yılım daha kurs ve çalışma ile geçer ve istatistik alanında ilerlerdim.
Kanka okurken bitirilir mi acikogretimden pc programlama 2 yıllık ben istatistik okurken aynı anda pc programlama okuyacağım

Ege Üniversitesi nasıldır sence?
Ege Üniversitesi güzeldir.
2 üniversite'de aynı anda okunabiliyorsa tabii ki bitirebilirsiniz. Kurallar izin veriyor mu okumaya o konuda fikrim yok.

4. maddeden sonra yürür gidersin zaten.
Bölüm bitirmek bir şekilde oluyor, önemli olan bitince elinizde neler olduğu. Ben çok çalışan bir öğrenci asla olmadım, benim sadece bilgisayar derslerim iyiydi ve mezun olunca elimde Excel, spss ve r vardı. Matamatik ve analiz derslerim hep geçmeme yetecek kadar oldu. Açıkçası bölümü seçerken de çok bilgim yoktu, bitirir bir iş buluruz diyerekten seçtim bölümü ve şükür işimden gücümden memnunum.
Ama şu anki aklım olsa alanımda kesinlikle ilerlerdim. Hemen işe girmek yerine 1 yılım daha kurs ve çalışma ile geçer ve istatistik alanında ilerlerdim.

Ege üniversitesi güzeldir.
2 üniversite'de aynı anda okunabiliyorsa tabii ki bitirebilirsiniz. Kurallar izin veriyor mu okumaya o konuda fikrim yok.

2.üniversite açıktan ya da uzaktan eğitimse serbest.

kanka çok zor olur 1-2 sene ben 3.sınıfa geçerken başlıyacağım mezun olunca biter zaten okul

1) Ingilizce
2) Matematik temeli ( bayesian probability / lineer / distribution / statistical regression )
3) Orta seviye Python ya da R ( conditions, loop, temel data structures )
4) Data Mining / Transformation/ Visualization - SQL, Data cardinality duzenleme, Categorizasyonlar vs
5) Machine Learning algoritmalari ve tweakler
6) En az bir tane NoSQL, bir tane Relational DB ile calisma bilgisi
7) Distributed sistemlerde big data analizi ( Spark, Hadoop etc )
hocam sizi yormassam bunları türkçeleri yazabilir misiniz anlamadığım çok kavram varda yaptığınız listeden başlıyacağım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı