İşte karşınızda BİM fırsatçıları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Karşınızda BİM fırsatçıları bunlar gibi abartısız yüzlerce var bazıları yalan söylüyor, bazıları ticari amaçlı yaptığını kabul ediyor ama ortak yönleri haftalardır bekleyen insanları mağdur etmek.

İşte bazı örnekler:

Keşke bende kutusunu açmayıp satsaydım. Void RGB alabilirdim biraz ekleyerek.

Bazıları yaptıklarının farkında olacak ki "Hediye geldi" "Yanlışlıkla iki ayrı şubeden 2 tane aldığım için" vb. şeyler söyleyerek satıyor bir de. Böyle kişiler yüzünden ihtiyaç sahibi insanlar alamadı. Kazanç dedikleri de 100-200₺. Yani bir hiç.

Yapılan iş nahoş bir durum ama suç teşkil etmiyor.

Neyse, ağzımı açmayayım ben en iyisi. Almayın, ellerinde patlasın. Fırsatçılıktır bunun adı. "Serbest piyasa falan filan" diyecekler uzak dursun, bu olay o dediğiniz değil. Arz ve talep arasına girerek komisyon koparmaya çalışıyor bunlar. Bunun etik bir yanı da yoktur.

Neyse, ağzımı açmayayım ben en iyisi. Almayın, ellerinde patlasın. Fırsatçılıktır bunun adı. "serbest piyasa falan falan" diyecekler uzak dursun, bu olay o dediğiniz değil. Arz ve talep arasına girerek komisyon koparmaya çalışıyor bunlar. Bunun etik bir yanı da yoktur.

Sonuçta sana aynı ürünü satıyor mu satıyor? Kimseyede bunun yüzünden suçlayamazsınız bana göre. Sonuçta oda 2-3 saat beklemiş almış ve satıyor. Burada hatalı olan satıcılar değil BİM'in kendisidir.

Sonuçta sana aynı ürünü satıyor mu satıyor? Kimseye de bunun yüzünden suçlayamazsınız bana göre. Sonuçta o da 2-3 saat beklemiş almış ve satıyor.
Bana aynı ürünü mü satıyor? Şaka mısınız acaba? Ondan bekleyen kim ki? Ürünü arz edenden ben alacağım zaten. Beklemesi de bir şeyi değiştirmez. Bekleme sebebi zaten fırsatçılık yapmak. Sizin ya da benim alacağım bir şeye göz koyuyor ve bundan faydalanma amacı güdüyor. Sen markette elini rafa attığında "bir dakkaaaa" dedikten sonra hepsini alıp sana komisyonla mı satıyorlar? O durum çok mu normal olurdu? :D Fırsatçılığı aklama çabasına girmeyin hiç. Ya muhakeme yeteneğiniz zayıf ya da onlardan birisinizdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı