İşte Windows XP'den vazgeçemeyen ülkeler!

• Konuyu başlatan Simo Hayha
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B
201309161712353272.jpg

StatCounter'ın rakamları Windows XP'nin bazı ülkelerde hala en çok kullanılan işletim sistemi konumunda olduğunu gösteriyor. Verilerini dünya çapındaki eşsiz web sayfası görüntülemelerinden alan StatCounter'a göre Windows XP, yüzde 20.58 ile Windows 7'nin hemen gerisinde, ikinci sırada yer alıyor.

Windows XP'nin globaldeki ikinciliğine karşın birinci sırada olduğu ülkeler de var. StatCounter web sitesine göre aşağıdaki 8 ülke ve bölge, Windows XP'yi en çok kullanan ülke ve bölgeler arasında bulunuyor:
  • Çin - yüzde 54.79
  • Cook Adaları - yüzde 72.14
  • Küba - yüzde 52.93
  • Eritrea - yüzde 58.25
  • Kuzey Kore - yüzde 61.47
  • Fas - yüzde 44.66
  • Norfolk Adası - yüzde 70.18
  • Vietnam - yüzde 44.33
Bununla birlikte Windows 7'nin birinci olmasına karşın Windows XP'yi yoğun biçimde kullanan ülkeler de var. StatCounter'a göre 30'un üzerinde ülke ve bölge, hala yüzde 30 veya daha yüksek bir Windows XP kullanım oranına sahip. Türkiye'nin bu ülkeler arasında olmadığını söyleyelim.

Çin beni şaşırttı. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında "Çin beni şaşırttı" demeniz yanlış olmuş :) Zaten adamlar sevdikleri için alıyorlardı XP'yi. Son durum nedir bilemiyorum :)

Bildigin geri kafalilik bu, tabi ozel bir sebebi yoksa. Gordugum yerde siliyorum ve en azindan Windows 7 kuruyorum. :neo:

Son düzenleyen: Moderatör:
Dünyadaki ATM'lerin çoğunda XP yüklü ve Microsoft desteği kesince Windows 7'ye geçiş yapılacakmış.

Geri
Yukarı