İstediği saatte uyuya bilenler bunu nasıl yapıyor?

larycheif

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam iyi sosyaller. Aranızda istediği saatte uyuya bilenler var mı? Tanıdıklarım öyle mesela gece 4'te kalkıyor 10 dakika sonra tekrar rahatça uykuya dalabiliyor ben asla yapamam ama öyle olmak istiyorum. İstediğim saatte uyuyabilmek için ne yapmam gerek sizin önerinizin var mı?

Uyandıktan sonra yaklaşık 5 saat geçmesi yeterli. Sabah ya da akşam, yatarsam uyurum. Alışkanlık ya da tembellik denebilir aslında. Düzenli uyuyan birinin bir anda böyle bir düzene geçmesi pek mümkün değil çünkü bu bir düzen bile değil.

Bunu bende çok merak ediyorum. Çocukluktan beri uyku problemleri çekiyorum. Geceleri uyuyamama. Özellikle bir derdim, problemim varsa geceler bana haram. Ama kardeşim mesela daha kafası yastığa düşmeden tık gidiyor. Anlamıyorum nasıl yapıyorlar. Bir çaresi varsa bende öğrenmek isterim.

@Enes Akyüz Tıp, biyoloji, psikoloji ve artık bu neyin konusu ise onda hiçbir uzmanlığımın olmadığını belirterek, belki siz bir "gececi"sinizdir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Enes Akyüz tıp, biyoloji, psikoloji ve artık bu neyin konusu ise onda hiçbir uzmanlığımın olmadığını belirterek, belki siz bir "gececi"sinizdir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet çoğu zaman öyleydim ama artık sıkıldım küçükken iki şeye dayanıklı olmayı isterdim bir uykuya iki soğuğa karşı şu an ikisi de azar azar var ama artık büyüdüm ve 70 yaşımda bile 30,35 yaşımda gibi gözükmek istiyorum genç gözükmek uykusuzluk bu duruma zıt.

Yeni konular

Geri
Yukarı