İstemeden annemin kalbini kırıyorum

18 yaşındayım, kartım var kırmakla tehdit ediyor. Geçen ay kendime internet paketi aldım "birdaha almayacaksın" diyor.

Kesinlikle, zaten anca böyle bir cümleyi küçük biri kurabilirdi.

Sebebini sordunuz mu?
Kendisi teknolojiden gram anlamayan birisi, ekonomiyi 10 yıl önceki gibi sanıyor, geçmişte telefonculardan korsan CD oyunlarını 1 tl ye aldığı için günümüzü de böyle sanıyor. Yeni pc almak yerine eskisini tamir edelim diyor. Ddr 3 lü bir ana karta rtx3060 ti takacak değilim. Diyorki bizdeki bilgisayar kimsede yok i7 var içinde diyor. İşlemcileri say de sana sadece i7 der. Pc nin tüm parçalarının fabrika üretimi yıllar önce durdu... hobimi israf olarak görüyor.

Dediklerinden yaşının küçük olduğu belli. Anneni dinle. Bi telefon için annenle mi küseceksin.

Okul hayatım yeni bitti ilk maasimla 80 tl ye ilk kez 18 yaşımda kendi internetimi aldım, evdeki modeme 3 daire bağlanıyor haliyle oyun oynanmıyor. Kendisi 140 tl lik paket alıp tiktok ta geziniyor.
Modeme babanız mı bağladı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…