İstemeden annemin kalbini kırıyorum

Okul hayatım yeni bitti ilk maasimla 80 tl ye ilk kez 18 yaşımda kendi internetimi aldım, evdeki modeme 3 daire bağlanıyor haliyle oyun oynanmıyor. Kendisi 140 tl lik paket alıp tiktok ta geziniyor.
Komşular mı bağlanıyor? Değiştirin şifreyi arayüzden. Soran olursa ben yapmadım deyin. Bı de beleşe baglanıyorlar ha?

Modeme babanız mı bağladı?
Modem üst katta dedemlerin evinde, herkes bağlı olmasa bile uzaklıktan ve duvarlardan dolayı sadece googleye girersin yani babamın ihtiyacı olan gereksinim, benim gereksinimlerimi algılayamiyor

Komşular mı bağlanıyor? Değiştirin şifreyi arayüzden. Soran olursa ben yapmadım deyin.
Ortak kullaniyorlar googleye girsin yeter mantığı 🤌

Baktım da herkesin bir sorunu var. Arkadaş demiş annem sözünü tutmadı diye dostum yapacak bir şey yok ben yemin ettirdim zamanında burun kıvırıyor hala yapılacak tek şey çalışıp kendin alman ya da beklemen tabii ömrün yeter ise.

Çoğu Türk gencinin muzdarip olduğu konu ailesi ile tartışmak. Yeri gelir gençler haklı olur yeri gelir aile haklı olur fakat sonunda kazanan taraf (veya baskın gelen taraf) aile olur. O yüzden tavsiyem kendinizi geliştirip ekonomik olarak aileden bağımsız hale gelinceye kadar sabretmek. Ekonomi konularına hiç değinmek istemiyorum zaten düşündükçe canımı sıkıyor.

Herkes olayı tam bilmeden karşı çıkmış. Bende babama karşı aynı durumdayım. Al demiyorum, kendim biriktirip pc almak istiyorum zar zor ikna oldu. Pc aldığım zaman 20 tl ye oyun alacağımı söyledim bana dediki "oyuna para verirsen bilgisayarını kırarım" ha! Ben pc için 25k vericem Bi oyuna 20tl veremeyeceğim öylemi?
Bende burada insanların "200tl oyun önerisi" konularına bakıyorum anca...
Hocam gizlice alsanıza kendi kartınızdan.

Elektronik alet olsun ya da olmasın bir insanın kalbini kırmaya değer mi? Ki bu kişi annen.
Alt tarafı bir eşya için seni bunca sene büyüten annene hayatın boyunca küs mü kalacaksın? Seninde hayallerin yıkıldı farkındayım ama bu kadar büyütmemek lazım. Belki bu ay para durumu sıkışık ya da her şeyin fiyatı aldı başını gidiyor. Sana tavsiye maddi şeyler için manevi değerlerini kaybetme.

Herkes olayı tam bilmeden karşı çıkmış. Bende babama karşı aynı durumdayım. Al demiyorum, kendim biriktirip pc almak istiyorum zar zor ikna oldu. Pc aldığım zaman 20 tl ye oyun alacağımı söyledim bana dediki "oyuna para verirsen bilgisayarını kırarım" ha! Ben pc için 25k vericem Bi oyuna 20tl veremeyeceğim öylemi?
Bende burada insanların "200tl oyun önerisi" konularına bakıyorum anca...
Senin o babada sorun anlama kıtlığı falan var heralde Allah şifa versin.

Geri
Yukarı