İstemeden annemin kalbini kırıyorum

Belki yaşınız küçük ise ondan dolayı öyle söylüyor olabilirler. Kendi kartınızı aldığınız zaman işler değişebilir. Ben de yaklaşık 5 sene önce kartım yokken zar zor karne hediyesi 25 TL'lik oyun aldırmıştım, artık pek karışmadıkları için (kartın bakiyesine falan da bakamadıkları için) istediğim şeyleri alabiliyorum.
18 yaşındayım, kartım var kırmakla tehdit ediyor. Geçen ay kendime internet paketi aldım "birdaha almayacaksın" diyor.

Sebebini sordunuz mu?
Kendisi teknolojiden gram anlamayan birisi, ekonomiyi 10 yıl önceki gibi sanıyor, geçmişte telefonculardan korsan CD oyunlarını 1 tl ye aldığı için günümüzü de böyle sanıyor. Yeni pc almak yerine eskisini tamir edelim diyor. Ddr 3 lü bir ana karta rtx3060 ti takacak değilim. Diyorki bizdeki bilgisayar kimsede yok i7 var içinde diyor. İşlemcileri say de sana sadece i7 der. Pc nin tüm parçalarının fabrika üretimi yıllar önce durdu... hobimi israf olarak görüyor.

Çocukça gelecek ama 1 ay önce bana bir söz verdi ve şu an sözünden döndü, ben de istemsizce WhatsApp'dan hakaret etmeden hakaret etkisi yaratacak kalp kırıcı şeyler söyledim. 3 gündür konuşmuyoruz, ne zaman benimle konuşmaya çalışsa onu üzecek şeyler söylüyorum. Evdeki tek muhabbetimiz yemeğe çağırması. Amacım onunla barışmak falan değil, sadece kalp kırıcı söylemlerimden kurtulmak istiyorum. Dinsel açıdan annenle barış cennet onun ayaklarının altında muhabbetlerine girmeyin, barışmamakta kararlıyım. 1 aydır hayalleriyle uyuduğum şey için yalan söylemesi kalbimi kırdı.
Dediklerinden yaşının küçük olduğu belli. Anneni dinle. Bi telefon için annenle mi küseceksin.

Geri
Yukarı