İstemeden ekran kartına overclock yapmak

BayBaran

Hectopat
Sadece Memory Clock ve Core Clock'u yükselttim. Sonra tekrar aynısına indirdim. Cihazım ekran kartımın garantisi GG mi? Global WattMan'dan hiçbir şey yapmadım. Sadece MSI afterburnereden yüksektip eski haline çevirdim. Garantisi gitti mi şimdi?

IMG_0407.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız aşırtma yaptıktan sonra her hangi bir zarar gelirse bu konuda garanti dışı kalıyor diye biliyorum. Ancak belirli bir düzeyde hız aşırtma yaptın ve stabil çalışıp her hangi bir hata gelmediyse garanti dışı kalmaz. Bozulduğunda servise götürürsen işte o zaman sorun başlayabilir. Yani öyle ayar yükselttim geri çektim hemen gibi şeylere takılmayın.

Sadece Memory Clock ve Core Clock'u yükselttim. Sonra tekrar aynısına indirdim. Cihazım ekran kartımın garantisi GG mi? Global WattMan'dan hiçbir şey yapmadım. Sadece MSI afterburnereden yüksektip eski haline çevirdim. Garantisi gitti mi şimdi?

Eki Görüntüle 452544
Normal şartlarda gitti denebilir ama servisin bunu anlaması mümkün olmadığı için garanti konusunda hiçbir sorun yaşamazsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı