İstemediğim Bir Lisede Okuyorum

tırtco

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben TEOG'dan 498,4 aldım, haliyle çevrem tarafından İstanbul erkek lisesine yöneltildim ve tercihime İstanbul erkek lisesi yazdım ve kazandım ardından okula kayıt yapmaya gittiğimizde bir şekilde okuldan soğudum. Yurt sorunu vb gibi sebeplerden dolayı ve bir korkuyla düşünmeden aydın Fen lisesini yazdım akabinde çok pişman oldum. Okula gittiğim ilk günden beri aklımı kurcalayan bir soru var gitmemekle hata mı yaptım, okul arkadaşlarımı ve okulumu bir türlü sevemedim ve bunu anlamam ne yazik ki 2 ay sürdü.
Şimdi ise okulumu değiştirmek istiyorum fakat tercih yapabileceğim alternatif çok az, düşündüğüm liseler:
  • İzmir fen lisesi: Yakın oluşundan dolayı, fakat yurdu çok kötüymüş diye duydum.
  • Ankara fen lisesi: Uzak fakat başarısı çok yüksek.
  • İstanbul erkek Lisesi: Başta tercih edip tercihimden döndüğüm okul boş kontenjanı şu anlık yok gidersem eğer hazırlık sınıfı olduğu için arkadaşlarımla aramda 1 dönem Almanca farkı olacak.
Maalesef aralık ayında da nakil alamadığımı öğrenmemle beraber en erken bu liseler 2.dönem geçebileceğim, moralim fazlasıyla bozuk deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İzmir Fen Lisesi, Ege Üniversitesi'nin içinde. Ben de Ege Üniversitesinde okuyorum. Açıkçası okul çıkışında onların çıkışlarına denk geliyorum arada ve tipleri pek gözüm tutmadı. Aşırı gevşek hareketler sergiliyorlar gibiydi. Ama kampüsümüz güzeldir. Forum Bornova'ya 5-10 dakika mesafede. Her şey yakın.

Sana tavsiyem, rahatsız olduğun bir yerde kalmaman. Sonradan yalnız hissetmeye başlarsın ve sorun olur.

Yurdu nasıldır bilemem, ama gelirsen bir çay ısmarlarım.

3 sene önce 5 puan ile İzmir Fen'i kaçırdım. Giden arkadaşlarım çok memnun. Sana tavsiyem İzmir Fen'e gitmen fakat illa ki fen lisesi olmasın dersen Atatürk Lisesi tercihlerin arasında olabilir. Daha düşük bir puanlı okula gitmek biraz ego ile alakalı aslında. Mutlu olacağını düşünüyorsan gidebilirsin. Ben memnunum açıkçası. Arkadaş ortamı, sosyal aktiviteler, eğitim... Gelirsen ben de bir çay ısmarlarım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı