İstemediğim okula mecburi nakil olacağım

Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Önceden bulunduğum ilçedeki okulumdan ilçeden taşınmam sebebiyle yeni ilçedeki başka bir okula nakil aldırmıştım geçen sene 2.dönem. Bu dönem başı ise geri eski ilçemize taşındık. Eski okuluma dönmeyi düşünüyordum ki kontenjan yokmuş okulda. Puanım yetiyor okula yani ilk boş kontenjanda yüksek ihtimalen okula gireceğim ama kontenjan açılır mı kesin bir şey yok. 2 aydır tek kişilik dahi kontenjan açılmamış.

Ne yazık ki ilçemdeki diğer okulda bolca kontenjan var ama okul berbat. İlçedeki eğitimi önemsemeyen okula ortam ve zorunlu gelen insanlarla dolu. 12.sınıfım ve sınav çalışmamı çok kötü etkileyeceğini biliyorum bu durumun. O okula hiçbir şekilde gitmek istemiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Kaydım halen daha eski ilçemde bulunduğum okulda duruyor rica ettik biraz daha orada gözükiyim diye ama artık seni mecburen yeni ilçendeki istemediğin okula nakil aldırmamız gerekiyor diyor.

İstediğim okuldaki tüm idarecileri tanıyorum ve ailemle de müdür yakın arkadaş. Fakat kontenjan olmadıkça onun da yapacağı bir şey yok gibi duruyor. Kayıtlı gözüktüğüm okulumdan tasdikname alıp ortada kalmayı bile düşünüyorum istediğim okulda kontenjan açılana kadar ama bu mümkün mü bilmiyorum. Açık lise zaten imkansız artık. Bu arada istemediğim okulun müdürüyle okula nakil olup gelmesem kendim çalışsam olur mu diye sormayı bile düşündüm durumu mu açıklayıp ama olmayacağını tahmin edebiliyorum sonuçta ayrıcalıklı öğrenci falan olmayacağım orada da herkesle eşitim.

Arkadaşlar bir şekilde o okula gitmememi sağlayabilecek bir yol var mı yol gösterin bana. Oraya gidip nakil açılana kadar beklemek bile bana çok zarar verecek çünkü eğitim anlamında bir şey olmayan bir okuldan bahsediyorum hocalarının derslere girmediği öğrencilerin diploma almak için zorla geldiği bir okul. Abartma diyebilirsiniz ama okulu bilseydiniz bana kesinlikle hak verirdiniz. Yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı