İşten Çıkarılma Sonrası Tazminat

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tazminatını ödemek zorunda diğer mesai vs için açtığın davalar (kanıtlaman lazım bu kısmı) uzar ara bulucu ile kafana yatan bir rakamda anlaşabilirsin firma ile.

Tazminat normalde çıkarıldığın gün ödenmek zorundadır. Eğer ödenmediyse kanunlarla belirlenen en yüksek mevduat oranından faiz işler, bunu dikkate alarak takip et bu arada.

Öğrenmem gereken bütün yasal bilgileri toplamaya çalışıyorum, 2-3 gün içinde avukat arkadaşımla da görüşücem, kanıtlamam gereken konularda kamera kayıtları var zaten, onun hakkında sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum.

Öğrenmem gereken bütün yasal bilgileri toplamaya çalışıyorum, 2-3 gün içinde avukat arkadaşımla da görüşücem, kanıtlamam gereken konularda kamera kayıtları var zaten, onun hakkında sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum.

Çıkışın oldu ve tazminatın yattı mı şuan?

@Apollo 11

O senin hakkın. İhtiyacın yoktur o ayrı konu. Faizini yardıma muhtaç birisine verebilirsin. Evine erzak filan alabilirsin.

Arkadaş senin sendikan yok mu? Sendikan varsa git onlara bildir ve sendika sana ücretsiz avukatta sağlar ama sendikan olsun olmasın kesinlikle bir kağıta imza atma. Şirket kendini kurtarmak icin yakın zamanda seni işe cağırmak icin kağıt yollayacaktır ama sen bunu bekleme hemen bugün yarın bir dilekce yaz avukatın aracılığıyla mahkeme başvur yoksa haklıyken haksız duruma düşersin en azından avrupada sürec böyle işliyor , bence Türkiye'de aynı kanunlar vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı