Isvicre'de İnternet Hız Testi

Arkadaslar İsvicre'de yasiyorum. Sizinle kullandigim interneti paylasmak istedim.

Saglayici adi: Swisscom

1Gbit/second upload & download veren paketi kullanmaktayim. ilk 1 sene 65 CHF ( İsvicre frangi yaklasik 1 dolar = 1 CHF). Sonraki surelerde 90 CHF. Su an 1.5 sene oldugu icin 90 CHF oduyorum.

Eki Görüntüle 353598

CS:GO : EU West Server'da 10-15, EU East Server'da 15-20, EU North 20-25 ping alıyorum.

1 GB veriyi 15-20 saniyede indiriyor
Dostum bende isviçrede yaşıyorum da sen biraz çok ödemiyor musun ya ben 3 senedir kullanıyorum mesela ZAPP AG adlı firma 70 CHF'ye 1GBİT Dowland Upload'ım ise aynı dereceye yakın.Ama yine iyi bir internetin var sadece bana göre fiyatı yüksek sanırsam

İsviçre'de aylık asgari ücret 4 bin 100 İsviçre frangı TL karşılığı 34271,13 TL.
İnternet paketi ücreti ise 90 CHF. Türk lirası karşılığı 752,29 TL.

Türkiye aylık asgari ücret 2.825,90 TL olurken brütle beraber 3.577,50 TL.
En düşük İnternet paketi sınırsız olarak 76 TL.

İsviçre gibi bir ülkede 1Gbit/second upload & download paketi rahatlıkla alınması gerçekten iyi.
100 CHF gitse düz mantıkla 4 bin CHF ne demek arkadaş. Bir vatandaş orada rahatlıkla kirasını da öder, yaşamını da rahatlıkla sürer demek.
Bir ailede en az 2 çalışan olsa çok ciddi avantaj farkı var yaşam olarak.
Bizim ülkemizde 4 kişilik bir ailede 4'ü çalışsa yine açıkta kalıyor arkadaş.

Bizim ülkemizde ekonomi diye bir halt kesinlikle yok.
Hizmet ve gelişme olacağı yerde geri gidiyoruz artık.

Bir simetrik İnternet almaya kalksak 100 ailenin aylık maaşı yine yetmiyor.

Türk Telekom geçmiş bir konuşmasında, bildirgesinde tüketiciler düşük fiyatlı paketler seçiyor diye sızlanmıştı.

Alım gücünün bittiği bir durumda fiyat yükseltirsen olacağı bu.
Yetersiz altyapının olduğunu bile bile kabul edilemeyecek fiyatları koyarsan olacağı bu.

Bizim ülkemizdeki siyasi yönetimden bir halt olmaz.
Rekabet kurulu ona buna kafasını takıyor ancak bizim ülkemizde bu ne hikmetse pasif kalıyor.

BTK ve maliye bakanlığından bir cacık olmaz bu ülkede.

İsviçre'de aylık asgari ücret 4 bin 100 İsviçre frangı TL karşılığı 34271,13 TL.
İnternet paketi ücreti ise 90 CHF. Türk lirası karşılığı 752,29 TL.

Türkiye aylık asgari ücret 2.825,90 TL olurken brütle beraber 3.577,50 TL.
En düşük İnternet paketi sınırsız olarak 76 TL.

İsviçre gibi bir ülkede 1Gbit/second upload & download paketi rahatlıkla alınması gerçekten iyi.
100 CHF gitse düz mantıkla 4 bin CHF ne demek arkadaş. Bir vatandaş orada rahatlıkla kirasını da öder, yaşamını da rahatlıkla sürer demek.
Bir ailede en az 2 çalışan olsa çok ciddi avantaj farkı var yaşam olarak.
Bizim ülkemizde 4 kişilik bir ailede 4'ü çalışsa yine açıkta kalıyor arkadaş.

Bizim ülkemizde ekonomi diye bir halt kesinlikle yok.
Hizmet ve gelişme olacağı yerde geri gidiyoruz artık.

Bir simetrik İnternet almaya kalksak 100 ailenin aylık maaşı yine yetmiyor.

Türk Telekom geçmiş bir konuşmasında, bildirgesinde tüketiciler düşük fiyatlı paketler seçiyor diye sızlanmıştı.

Alım gücünün bittiği bir durumda fiyat yükseltirsen olacağı bu.
Yetersiz altyapının olduğunu bile bile kabul edilemeyecek fiyatları koyarsan olacağı bu.

Bizim ülkemizdeki siyasi yönetimden bir halt olmaz.
Rekabet kurulu ona buna kafasını takıyor ancak bizim ülkemizde bu ne hikmetse pasif kalıyor.

BTK ve maliye bakanlığından bir cacık olmaz bu ülkede.
Çok iyi bomba atıyoruz ama öyle deme.

Geri
Yukarı