İsviçre'ye gidilmeli mi?

Karar değiştirip gitmekten vazgeçersen senin yerine ben gidebilirim :D Avrupa'da birçok yer gezdim İsveç gerçekten tam yaşam için başlangıç yapılacak bir ülke.
Şaka bir yana @AKINCILAR çok doğru söylemiş. Buradaki bölümünüzün çoğu bitmiş zaten o yüzden burayı tamamlayıp orada gidebilirsiniz. Hatta orada belki gerekli öğretmenlik şartlarını sağlayıp orada öğretmenlik de yapabilirsiniz. Karar sizin :)

Sağlık sorunum olmasa teklif gelse koşa koşa giderim ben. Buralar karışık Avrupa'nın en düşük asgari ücreti bizde düşün artık bulgarlar bile ucuz diye bize alışverişe geliyorlar. Oraların avradları da güzel hem buradakiler madonna sanıyor kendilerini.
@SHER-LOCKED mübarek neden evlenmek sıkıntı olsun dil öğrenir oranın örfünü adetini sosyal durumunu öğrenir ona göre bir kılığa bürünür kendine bir güzel kız ayarlar. Bizim buradaki kıçı kırık, yüzü buruşuk kızlar evleniyoruz diye kelepçe takıyor iki olayda boşuyor ardında da nafaka davası akabinde de nafaka yükseltme davası açıyor ömür boyu haraca bağlıyor. Aldığı takıları saymıyorum bile. Facebook'da hukuk guruplarına üye oldum çoğu paylaşım maalesef boşanma-nafaka konulu. Hem Avrupalılar Angelina jolie gibiler güzeller. Ehli kitapsa evlenmene de müsaade var islammi açıdan o yönde de sıkıntı yok. Afedersiniz sex konusundada eğitimliler onlarla evlenenlerin gözü dışarıda kalmaz.
Not: Bekarım.

Son düzenleme:
Yaklaşık 2.5 aydır İsviçredeyim gerçekten güzel bir ülke, fakir kavramı diye bir şey yok insanlar ultra keyfçi yemek konusunda aşırı sıkıntı çektim şimdiye kadar kahvaltı kültürü yok arada dışarda Türk lokantası gördüğümde hemen içeri atlıyorum ancak onlarında eti ve işçiliği Türkiye yemekleri ile yarışamıyor maalesef kadınlar çok güzel dediğiniz gibi burnu havada değil havada olanlar maalesef Türkiye göçmeni olan kızlar her şey ama her şey burda kazandığın paraya kıyasla çok ucuz araba telefon konsol aklınıza ne gelirse faiz namına bir şey yok enflasyon desen o da yok anlayacağınız anlat anlat bitmez. Buraya yerleşme konusuna gelecek olursam. Evlilik yolu dışında herhangi bir yol denemeye düşünmüyorum ki var birkaç illegal yol daha ama sırf Avrupa uğruna her şeyden olacak değilim. Bir kız bulabilsem evlenirim ancak buradaki kızlarla kafa yapım asla uyuşmuyor belki paralı evlilik denenebilir ama onun içinde fazla para isteniliyor (40bin frank kadar) bu ay içinde geri dönüp yazın tekrar gelmeyi düşünüyorum. İngilizcemi geliştirdim. Her gün almanca öğreniyorum ancak yeterli değil. Şimdilik burayı bırakacağım ancak Türkiye'de havlu attığım an ilk işim buraya yerleşmek olur. Evet burdan döndükten sonra çok şey zoruma gidecek maddi anlamda Türkiyede ancak manevi anlamda da burda çoğu şey zoruma gidiyor. O yüzden rahatlıkla Türkiyeden kurtuldum yaşasın İsviçre diyemiyorum sanırım yapım müsait değil. Dediğim gibi Türkiye'de tamam ben artık dayanamıyorum dediğim anda bütün ayarlamaları yapıp gerekirse sahte evlilik veya başka yasadışı yollara başvurup buraya yerleşirim.

Yaklaşık 2.5 aydır İsviçredeyim gerçekten güzel bir ülke, fakir kavramı diye bir şey yok insanlar ultra keyfçi yemek konusunda aşırı sıkıntı çektim şimdiye kadar kahvaltı kültürü yok arada dışarda Türk lokantası gördüğümde hemen içeri atlıyorum ancak onlarında eti ve işçiliği Türkiye yemekleri ile yarışamıyor maalesef kadınlar çok güzel dediğiniz gibi burnu havada değil havada olanlar maalesef Türkiye göçmeni olan kızlar her şey ama her şey burda kazandığın paraya kıyasla çok ucuz araba telefon konsol aklınıza ne gelirse faiz namına bir şey yok enflasyon desen o da yok anlayacağınız anlat anlat bitmez. Buraya yerleşme konusuna gelecek olursam. Evlilik yolu dışında herhangi bir yol denemeye düşünmüyorum ki var birkaç illegal yol daha ama sırf Avrupa uğruna her şeyden olacak değilim. Bir kız bulabilsem evlenirim ancak buradaki kızlarla kafa yapım asla uyuşmuyor belki paralı evlilik denenebilir ama onun içinde fazla para isteniliyor (40bin frank kadar) bu ay içinde geri dönüp yazın tekrar gelmeyi düşünüyorum. İngilizcemi geliştirdim. Her gün almanca öğreniyorum ancak yeterli değil. Şimdilik burayı bırakacağım ancak Türkiye'de havlu attığım an ilk işim buraya yerleşmek olur. Evet burdan döndükten sonra çok şey zoruma gidecek maddi anlamda Türkiyede ancak manevi anlamda da burda çoğu şey zoruma gidiyor. O yüzden rahatlıkla Türkiyeden kurtuldum yaşasın İsviçre diyemiyorum sanırım yapım müsait değil. Dediğim gibi Türkiye'de tamam ben artık dayanamıyorum dediğim anda bütün ayarlamaları yapıp gerekirse sahte evlilik veya başka yasadışı yollara başvurup buraya yerleşirim.
Bu fırsatı kaçırma yarın öbür gün çocuk düşünüyorsan çocuğu da düşün. Hayatın genel anlamda refaha erer.

Sağlık sorunum olmasa teklif gelse koşa koşa giderim ben. Buralar karışık Avrupa'nın en düşük asgari ücreti bizde düşün artık bulgarlar bile ucuz diye bize alışverişe geliyorlar. Oraların avradları da güzel hem buradakiler madonna sanıyor kendilerini.
@SHER-LOCKED mübarek neden evlenmek sıkıntı olsun dil öğrenir oranın örfünü adetini sosyal durumunu öğrenir ona göre bir kılığa bürünür kendine bir güzel kız ayarlar. Bizim buradaki kıçı kırık, yüzü buruşuk kızlar evleniyoruz diye kelepçe takıyor iki olayda boşuyor ardında da nafaka davası akabinde de nafaka yükseltme davası açıyor ömür boyu haraca bağlıyor. Aldığı takıları saymıyorum bile. Facebook'da hukuk guruplarına üye oldum çoğu paylaşım maalesef boşanma-nafaka konulu. Hem avrupalılar angelina jolie gibiler güzeller. Ehli kitapsa evlenmene de müsaade var islammi açıdan o yönde de sıkıntı yok. Afedersiniz sex konusundada eğitimliler onlarla evlenenlerin gözü dışarıda kalmaz.
Not: Bekarım.

Ben genel olarak evliliğe karşıyım kendimce. Kendi görüşüm olduğunu belirtmeyi unutmuşum.

Geri
Yukarı