It Takes Two "Out of video Memory trying to allocate a rendering resource" hatası

yagmurozl

Decapat
Daha fazla  
Merhaba oyunu açarken şu hatayı veriyor, sistem özelliklerim şu şekilde:
GTX 1050 2 GB.
i5-7300HQ 8 GB RAM.
Aldığım hata ise şu.
Sebebi nedir acaba?

IMG-20230520-WA0012.jpg

Açık açık "ekran kartınızın VRAM'i yetersiz" diyor işte. Oyun minimum 2 GB VRAM istiyor, onun da bir kısmını başka uygulamalar kullanıyorsa yetersiz kalır. Oyunun çözünürlüğünü ve grafik ayarlarını düşürüp açık başka uygulama varsa kapatın, bir de öyle deneyin.

Açık açık "ekran kartınızın VRAM'i yetersiz" diyor işte. Oyun minimum 2 GB VRAM istiyor, onun da bir kısmını başka uygulamalar kullanıyorsa yetersiz kalır. Oyunun çözünürlüğünü ve grafik ayarlarını düşürüp açık başka uygulama varsa kapatın, bir de öyle deneyin.

Oyunda girişte bu hatayı alıyorum direkt, oyuna girsem ayar yapacağım, onun haricinde başlatma seçeneği varsa biliyor musunuz? Arkada açık sıfır uygulama var bu arada. (yagmur benim için konuyu açmıştı)

Hayır dostum. Yetersiz VRAM hatası genellikle yeni ekran kartı sonrası oluşan bir problemdir. VRAM belleğin oyun için yetersizse hata almazsın, Drop yersin.

Geri
Yukarı